У місті Волочиськ Хмельницького району у вихідні відбулися відкриті змагання учнівської та студентської молоді з авіамодельного спорту (оператори БпЛА), під час яких 16 команд з 14 громад області продемонстрували навички управління дронами. Також в межах заходу визначили переможців конкурсу фільмів, знятих за допомогою дронів.
Про це Суспільному розповів директор Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Анатолій Бученко:

У нас тут є учні професійно-технічних училищ з Хмельницького і студенти з Кам’янця-Подільського, та Хмельницького, але переважно учасники – школярі. Чотирнадцять команд — це шкільні команди позашкільних закладів і шкіл різних громад області.
Змагання відбулися у два етапи. Перший – суперництво на симуляторах.
Нові учасники до польоту на дронах повинні відлітати мінімум 30 годин на симуляторі. Симулятор дає навички оператору, як користуватися пультом, – розповів суддя Дмитро Цвятков.


На думку військовослужбовця на позивний “Пірс“, який прийшов подивитися змагання, такі заходи актуальні, адже популяризують напрямок безпілотних систем:
Діти приходять, літають на них, дають свої рекомендації, як покращити дані дрони, відповідно до свого досвіду, з того, що вони бачать та пробують. Це також враховується та перевіряється. Деякі з таких ідей, дійсно, можуть впроваджуватися надалі, навіть у військовій сфері.

Другий етап змагань – пілотування реального дрона. Його відкрила 10-річна Єва Кульчиковська з Шепетівки.
Зі складних завдань було – пролетіти кільця зверху. Знизу палички були занизько, то облітати було легко. Я рада, що тут побувала й представила Шепетівщину, мені сподобалось, – розповіла Єва.
Кожен учасник мав три хвилини на те, аби облетіти трасу дроном, розповів методист Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Сергій Трасіух. За його словами, змагання серед операторів БпЛА, дроноводів, – перші в області. В Україні – другі, після столиці.
Ще один етап заходу – конкурс міні-фільмів, виготовлених юними дроноводами. Кожну представлену на конкурс роботу оцінювало, відповідно до низки критеріїв, журі. Зокрема, представлені стрічки повинні були бути змістовними, цікавими та показати вміння операторів володіти безпілотниками.
На конкурс представили близько десятка робіт з усіх районів Хмельниччини. Кожен фільм розповідав свою історію, яка була цікавою їхнім авторам.
Перемогу здобув фільм учасників з Летичева.
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







