Офіційний сайт фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» оприлюднив підсумки спеціальної номінації «Польська спадщина» української частини міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» 2024 року. Спецномінація пройшла вперше за підтримки ГО «Вікімедіа Польща» (Wikimedia Polska).
126 авторів та авторок подали майже 5200 робіт, на яких зображено 644 об’єкти (з них 215 — без офіційного охоронного статусу) із 17 регіонів України. Усього у списках спецномінації, започаткованих для конкурсу, є 1303 пам’ятки, з них 471 — не охороняється державою.
Після перевірки організаційним комітетом на відповідність вимогам номінації до волонтерів-відсіювачів потрапили 4864 фото. На перший раунд до журі перейшло 2009 робіт, з яких члени журі відібрали 228 робіт на другий раунд. Тут журі оцінювало світлини за десятибальною шкалою (параметри — цінність для Вікіпедії, технічна якість, оригінальність).

У категорії «Каплиці» за оцінками журі найвище місце посіла робота із зображенням каплички-гробівця графської родини Забєльських гербу Тшаска у селі Мала Лука Тернопільської області. Будівля не має охоронного статусу. Автор фото — журналіст, краєзнавець, історик, член команди ГО “Україна Інкогніта” Дмитро Полюхович з міста Городок Хмельницького району.

Ще одна робота авторства також пана Дмитра – зображення римо-католицького кладовища у селищі Сатанів Хмельницької області – перемогла у категорії “Кладовища”. Фото було зроблене 21 жовтня 2016 року. Кладовище не захищається як об’єкт культурної спадщини.
За інформацією Україна Інкогніта, Дмитро Полюхович також увійшов до десятки найактивніших учасників:
- Михайло Тітаренко (фото 19 об’єктів)
- Вадим Постернак (фото 239 об’єктів)
- Петро Грушко (фото 136 об’єктів)
- Сергій Оньков (фото 55 об’єктів)
- Дмитро Полюхович (фото 51 об’єкту)
- Олександр Мальон (фото 43 об’єктів)
- Михайло Потупчик (фото 34 об’єктів)
- Віталій Солодовник (фото 28 об’єктів)
- Костянтин Буркут (фото 26 об’єктів)
- Zala (фото 22 об’єктів)
Читайте також: Фото фортеці у Кам’янці-Подільському визнали найкращим у конкурсі «Вікі любить пам’ятки 2024»
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







