У Хмельницькому лікарі-педіатри на конференції говорили про орфанні (рідкісні) хвороби
Пересічним громадянам не дуже відомі такі хвороби як синдром млявої дитини, хвороба Помпе, мукополісахаридоз І типу, туберозний склероз, хвороба Фабрі, хвороба Гоше тому, що вони зустрічаються нечасто. Разом з тим, у Хмельницькій області налічується близько 1 тисячі дітей, які страждають на орфанні (рідкісні) захворювання.
Ці недуги та проблема гемофілії на межі ХХІ століття склали тематику лекцій конференції «ЗАХІД зустрічає СХІД: педіатрична практика у системі громадського здоров’я. Орфанні захворювання у клінічній практиці лікаря», яка відбулася 4 липня в актовому залі поліклініки Хмельницької міської дитячої лікарні. Організувала захід громадська організація «Українська Академія Педіатрії» за підтримки Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації. Президент ГО Леонід Дубей є доктором медичних наук, професором кафедри педіатрії і неонатології факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького, керівником Центру тромбозу і гемостазу.
На конференцію зібралися лікарі загальної практики/сімейної медицини та педіатри Хмельниччини. На теренах нашої області така конференція проходить вперше, хоча, завдяки тісній співпраці, фахівці всеукраїнського рівня в галузі педіатрії відвідують Хмельниччину по кілька разів на рік.
Участь у всеукраїнських та міжнародних конференціях та спілкування з корифеями медицини допоможе лікарям здобути безцінний досвід, щоб потім вміло використати його на практиці.
Лекторами конференції були фахівці Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова Наталія Сінчук, ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова» Лідія Невмержицька, Харківської обласної дитячої клінічної лікарні Михайло Єрмолаєв та головний позаштатний генетик ДОЗ Хмельницької ОДА Наталія Зимак-Закутня.
На завершення конференції Леонід Дубей провів майстер-клас для колег щодо діагностики, моніторингу і тактики лікування кровотеч у дітей.
До слова, громадська організація «Українська Академія Педіатрії» ставить за мету розширення зв’язків між медичними спільнотами України та європейських держав, сприяння впровадженню в нашій країні міжнародних стандартів надання медико-соціальної допомоги дітям, реалізації захисту їхніх прав та свобод. До того ж, вона уже півтора роки є асоційованим членом Європейської Академії Педіатрії, а підтримка міжнародного педіатричного співтовариства та обмін досвідом є дуже важливими на шляху до вступу до Європейської спільноти.
За матеріалами сайту www.adm-km.gov.ua
Автор: Алла Самойленко