Фермери з Хмельниччини їздили до Польщі на Свято Малини та Рукоділля
Нещодавно делегація Славутського району відвідала Красницький повіт Люблінського воєводства республіки Польща. У складі делегації були фермери району, представники районної державної адміністрації і закладів культури. Вже не вперше подоляни гостюють у своїх польських побратимів. Цього разу представники Хмельниччини мали на меті налагодити співпрацю між фермерами Славутського району та фермерами Красницького повіту. Саме у час перебування славутчан у Красницькому повіті проходило Свято Малини та Рукоділля – традиційне свято красницьких плантаторів та фермерів, адже цей повіт славиться своєю смачною та соковитою малиною.
На урочистому зібранні місцевим жителям представили членів делегації зі Славути, а ті, в свою чергу, за українською традицією вручили польським друзям коровай.
Під час святкових заходів Славутський район був достойно представлений наметом з державною символікою та символікою Славутського району і прикрашений українськими виробами (ляльками, вишитими рушниками тощо), а всі присутні мали змогу пригоститися традиційними українськими стравами – борщем, пампушками, варениками та домашньою ковбасою, які приготували україночки з Славутчини.
Було й ділове спілкування. Місцевий фермер, який займається вирощуванням малини близько 30-ти років, показав славутчанам свої малинники, які займають аж п’ять гектарів. Він поділився своїм досвідом вирощування запашної ягоди. Фермери Славутського району домовились про допомогу у придбанні саджанців.
Познайомилися члени делегації і з освітніми та позашкільними закладами Красницького повіту. Приємно вразила матеріальнабаза школи-гімназії зі спортивним напрямком: великий сучасний спортзал, фітнес-зал, тренажерний зал, комп’ютерні класи. Побували українці і у комплексі для людей з особливими потребами, комплексі для дітей-сиріт.
Делегація також відвідала місто Аннополь, що на березі річки Вісла. У мерії для гостей керівництво презентувало відеоролик про історію та сучасність міста.
Джерело і фото slrada.org.ua
Автор: Алла Самойленко