Напередодні Великодня ресурс Опендатабот підготував статистику щодо кількості переходів релігійних громад до Православної церкви України та кількості церков, що залишилися під проводом Московського патріархату, від початку повномасштабного вторгнення. Хмельниччина в цих рейтингах як в лідерах, так і в антилідерах. Попри те, що у Хмельницькій області зафіксовано найбільше переходів храмів від УПЦ (МП) до ПЦУ, кількість московських церков, що залишилися – також одна з найвищих серед областей в західному регіоні України.
За даними Єдиного держреєстру 8 097 церков, пов’язаних з Росією, досі діють на території України. Від початку великої війни їх кількість зменшилася всього на 685 громад. Найбільше церков перейшло до ПЦУ у Київській, Хмельницькій та Вінницькій областях, інформує Опендатабот.
Пік переходів (після початку повномасштабного вторгнення) відбувся у 2023 році, коли до ПЦУ навернулося 386 громад. Одна уже починаючи з грудня минулого року і по квітень 2024 їх кількість зросла всього на 96 церков.
В розрізі областей цифри такі:
- Київська область – 164
- Хмельницька область – 155
- Вінницька область – 75

Разом з тим, 8 097 церков в Україні досі пов’язані з країною-агресоркою. І радіти тому, що Хмельниччина в лідерах за кількістю переходів до ПЦУ, насправді зарано. Адже, нагадаємо, до того, як в Україні почався процес переходів храмів з УПЦ (МП) до ПЦУ, у Хмельницькій області нараховувалося найбільше церков Московського патріархату – 998.

Наразі у західному регіоні України Хмельниччина посідає друге місце за кількістю храмів, що все ще ототожнюють з Московським патріархатом. Їх, за даними Опендатабот, в області 476. Більше (ненабагато) лише у Закарпатській області – 489.

Попри таку велику кількість діючих проросійських церков, лише 22 з них вказують приналежність до Московського патріархату у своєму найменуванні, уточнюють в Опендатабот.
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







