Новини
Суспільство

В одному з колумбаріїв у Хмельницькому залишилися вільними 20% ніш

Наразі у Хмельницькій громаді є два колумбарії: на кладовищах у мікрорайоні Ракове обласного центру та у селі Шаровечка. Перший призначений тільки для військових, для поховання у другому немає ніяких обмежень.

Про це Суспільному розповів начальник спеціалізованого комунального підприємства “Хмельницька міська ритуальна служба” Сергій Бортник.

У колумбарії на кладовищі у селі Шаровечка, який збудували першим, є 156 ніш для поховання. В кожну з них можна поставити декілька урн з прахом. Наразі викуплено приблизно 80% ніш, вартість однієї майже 10 тисяч гривень.

Більшість ніш купують для тих, хто помирає за кордоном. Репатріація тіла в Україну дорога, тому часто роблять кремацію за місцем смерті й перевозять сюди урну з прахом, – пояснив Сергій Бортник.

Також він додав, що кремацію тіла потрібно оплачувати окремо:

Кремацію роблять у Києві чи Одесі. Треба окремо сплатити за перевезення до і з крематорію, за спалювання тіла. Разом це коштує приблизно 15 тисяч гривень.

Таким чином перевезення, кремація і поховання у ніші обійдеться майже у 25 тисяч гривень. “Традиційне” ж поховання обійдеться дорожче:

Кремація вигідніша тим, що, наприклад, у майбутньому не потрібно буде ставити пам’ятник. Щоб встановити сьогодні найдешевший з граніту з бетонною основою, враховуючи витрати на роботу, потрібно буде заплатити приблизно тисячу доларів. Крім того, не треба буде прибирати могилу.

У колумбарії на кладовищі у селі Шаровечка є 156 ніш для поховання. 80% з них вже викуплено.

Колумбарій на кладовищі у Шаровечці збудували у 2021 році за кошти підприємства, його вартість становила 650 тисяч гривень. У 2024 році завершили споруджувати колумбарій на кладовищі у мікрорайоні Ракове. На нього витратили понад два мільйони гривень бюджетних коштів. У ньому є 96 ніш.

Цей колумбарій призначений для поховання праху військових, тіла яких кремували за рішенням родичів, та для тих військових, яких вважали безвісти зниклими, їхніх тіл не було, але у судовому порядку їх визнали мертвими.

На початку грудня у колумбарії на кладовищі у мікрорайоні Ракове відбулося перше поховання. Тоді одночасно поховали прах 8 осіб.

Троє були кремовані, п’ятеро – це військовослужбовці, яких вважали безвісти зниклими, а пізніше в судовому порядку їх визнали мертвими. Поховання в цьому колумбарії відбувається за кошти з міського бюджету, – розповів Сергій Бортник.

Читайте також: Заочне відспівування та поховання: куди звертатись у Хмельницькому

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook