На кіосках одного з найбільших ринків заходу України — Хмельницького речового дедалі частіше зʼявляються написи “продаю” та “здаю в оренду”. Ряди з торгівельними місцями закриті, кількість покупців зменшилась в рази.
Віктор Супівський з міста Могилів-Подільський Вінницької області на речовий ринок у Хмельницькому приїжджає шостий рік поспіль. Тут гуртом купує взуття, потім його перепродає. Однак, за його словами, пʼять років тому торгівля була кращою.
“Повʼязано, мабуть, з тим, що багато людей виїхало. Звісно, війна “кінчає” базари. Це ще за ковіду почалося. Але тримаємося, кращого поки нема. Нічого не працює в нас. Куди підеш?”, — розповів журналістам Суспільного чоловік.
Власниця кіоску Антоніна продає джинсові речі. Жінка розповіла: за 16 років її праці на речовому ринку все змінилося.
“Раніше люди були, ходили. Товар був набагато дешевший. І торгували ми, звичайно. Краще було, набагато краще. Багато було народу, а зараз пустий ринок. Повиїжджали багато, війна багато забрала — ось і ринок спустошив”, — розповіла Антоніна.
Ще одна власниця кіоску Лідія Олексюк торгує на ринку 35 років. Розповіла, що активно розвивався він у середині 2000 років, тоді й було більше продажів.
“Найгірше, коли нам доводилось працювати, — це ковід. Якби не ковід і війна, мені здається, ми працювали, заробляли і людям було б добре. Бо на ринку таки ціни набагато дешевші, ніж в магазинах”, — розповіла Лідія Олексюк.

За словами голови ради профспілки захисту підприємництва Хмельницького Надії Кнець, наразі інтернет-торгівля та магазини конкурують з ринками за покупця.
“І на ринок приходиться вже менше торгівлі. Не приїжджають білоруси. Через війну мало приїжджають покупців з заходу України. Ринок потрібно розвивати. Планують зробити комплексну програму розвитку ринку, там можна буде розмістити місцеве виробництво, ярмарки та надавати торгові місяця для підприємців”, — розповіла Надія Кнець.
Начальник фінансового управління Хмельницької міської ради Сергій Ямчук розповів, що цього року планують зібрати 110-112 мільйонів гривень ринкових надходжень до бюджету міста.
“Близько 11 тисяч платників податків — тих, хто працює на ринку. Надходження в нас за перше півріччя складають 62 мільйони гривень”, — розповів. Сергій Ямчук.
Детальніше – у сюжеті Суспільне Хмельницький
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







