Днями у Хмельницькому пройшов тренінг «Розбудова політичної участі та лідерства жінок», який об’єднав активісток, лідерок громад, представниць місцевої влади та тих, хто лише починає свій шлях у публічній сфері.
Учасниці обговорили виклики, що стоять перед жінками у політиці, розвинули лідерські навички та дізналися, як ефективно впливати на прийняття рішень у своїх громадах.
Аналогічні тренінги уже відбулись у Вінниці, Житомирі та Рівному.

Оксана Вжешневська, перша заступниця начальника Хмельницької ОВА, зазначила:
«Сьогодні політика потребує жінок. Їхня участь робить громади сильнішими, справедливішими та здатними ефективно відповідати на виклики часу. Бажаю кожній натхнення, впевненості у власних силах і рішень, що матимуть вплив як на місцевому, так і на національному рівні. Ваше лідерство — це наше майбутнє».

Галина Мещерякова, програмна спеціалістка ООН Жінки, зазначила:
«Програма з політичної участі жінок започаткована Структурою ООН Жінки в Україні у 2024 році. Вже за рік, ми сформували спільноту тренерок і тренерів, які тепер працюють в регіонах і навчають жінок-лідерок, котрі готові інвестувати своє лідерство у політичний процес в Україні. Ми провели навчання вже у чотирьох регіонах, але попереду ще понад два десятки таких тренінгів по всій Україні. Підтримка політичного лідерства жінок на національному рівні сприятиме залученню жінок до прийняття рішень, що в свою чергу забезпечить сталий розвиток громад, областей та країни. Це важлива ініціатива ООН Жінки в Україні і ми будемо підтримувати її надалі».
Протягом трьох днів жінки оцінювали власну спроможність та лідерство, вивчали політичне життя та етапи виборчих кампаній, посилювали мережування активісток регіону.

«Залучати жінок до процесів розбудови громад — вкрай важливо, адже це інший, більш чутливий і водночас стратегічний погляд на політику та розвиток. У Хмельницькій області є багато потужних активісток, які вже зараз готові брати відповідальність у свої руки й працювати для людей. Ці жінки постійно навчаються, розвиваються, черпають нову інформацію, мають прогресивні ідеї, що рухаються в ногу з часом. А участь у таких тренінгах дає ще й цінний досвід від українських політикинь та активних жінок з міжнародної спільноти», – зазначила учасниця навчання, політологиня Наталія Кошай.

Тренінги проводяться Центром «Жіночі перспективи» та ООН Жінки в Україні, у співпраці з Центральною виборчою комісією України та Міжфракційним об’єднанням «Рівні можливості» у Верховній Раді України, в межах проєктів «Трансформаційні підходи для досягнення гендерної рівності в Україні», що фінансується урядом Швеції, «Посилення лідерства жінок для стійкого та мирного суспільства», що фінансується урядом Данії, та «Побудова демократичного, мирного та гендерно рівного суспільства в Україні», що фінансується урядом Норвегії.
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







