Цілий день Україною лихоманить. Все – через блискавичне не лише голосування у Верховній Раді України законопроєкту №12414, а й через, кажуть, не менш блискавичне підписання його Президентом, хоча офіційного підтвердження цьому поки не має. У різних містах під вечір на майдани почали виходити люди з гаслами, написаними на шматках картону. У соцмережах цей протест вже назвали “Картонною революцією”. Хмельничани не лишилися осторонь і теж вийшли на майдан.
За інформацією руху Чесно, сьогодні, 22 липня, Верховна Рада ухвалила законопроєкт №12414, який “фактично підпорядковує САП і НАБУ Генпрокурору та руйнує антикорупційну незалежність, яку Україна вибудовувала роками”:
Законопроєкт №12414, який мав адаптувати положення КПК до реалій воєнного часу та посилити розслідування зникнень безвісти під час війни, зазнав значних змін до другого читання. Одіозний нардеп від “Слуги народу” Максим Бужанський вніс низку правок, які, по-перше, не мають жодного стосунку до теми закону, а по-друге, подані з порушенням Регламенту Верховної Ради — після завершення офіційного строку, встановленого статтею 116. Ці правки фактично підпорядковують діяльність незалежних антикорупційних органів — САП та НАБУ — Генеральному прокурору. Згідно з ними, Генпрокурор зможе забирати справи у НАБУ, доручати їх іншим органам, давати детективам обов’язкові вказівки, самостійно закривати справи проти топчиновників та фактично керувати САП, включно з передачею повноважень її прокурорів іншим особам.

Зокрема, законопроєкт змінює наступні повноваження НАБУ та САП:
- генеральний прокурор отримує право давати обов’язкові письмові вказівки детективам НАБУ;
- генеральний прокурор може отримати доступ до всіх справ НАБУ або може надати такий доступ будь-якому іншому прокурору;
- генпрокурор може закрити розслідування на вимогу сторони захисту, вирішувати спори про підслідність та підписувати підозри топпосадовцям;
- скасується заборона на передачу справ НАБУ іншим правоохоронним органам.
За документ проголосували 263 депутати. Найбільше голосів дали “Слуга народу” — 185. Також підтримали нардепи з “ПЗЖМ”, “Довіри”, “Батьківщини”, “За майбутнє”, “Відновлення України” та навіть окремі представники “ЄС” і “Голосу”.
Проголосували за законопроєкт 12414 всі нардепи від Хмельниччини, крім Віктора Бондаря та Олексія Жмеренецького, які були відсутні.

Свою позицію під час голосування прокоментував нардеп від Хмельниччини Ігор Марчук, який, зокрема, стверджує, що
“жодної “зради” не сталося, як про це гучно заявляють окремі “патріоти-грантоїди”. Усі положення законопроєкту відповідають Конституції України та зберігають баланс у системі правоохоронних/антикорупційних органів.

З ним, щоправда, не погоджуються іноземні партнери:
Хто голосував проти

На протести люди вийшли у Києві, Дніпрі, Львові та Одесі. Хмельничани не залишилися осторонь, і теж вийшли на майдан, щоправда, в дуже невеликій кількості.
У коментарях хмельничани пишуть:
Якби оголосили, нас би було більше.
Влада розпочала фронт в середині країни. Мало їм крові, виродки.
Дякую, небайдужі!
А вони були незалежні?
які не були, а мають бути. Це умова нашої присутності в ЄС. А були такі, яка влада була. До 19 року розкачувались і починали. А потім всі захотіли нових ліц!!!


Трохи фото з інших міст:










Від редакції: Цей текст, можливо, трохи сирий та недосконалий, бо інформації сьогодні насправді багато, але ви й самі все бачите, якщо вам не байдуже майбутнє країни.
ДОПОВНЕНО: Тим часом з підписанням скандального документа Президентом відбувається щось незрозуміле.


ОНОВЛЕНО: У вечірньому зверненні Президент так прокоментував підписання законопроєкту №12414:
Говорив із керівником НАБУ Семеном Кривоносом, прокурором САП Олександром Клименком, Генеральним прокурором Русланом Кравченком, головою Служби безпеки України Василем Малюком – різні виклики. Ми все це обговорили. Антикорупційна інфраструктура працюватиме. Тільки без російських впливів – від цього треба все очистити. І справедливості має стати більше. Звісно, що НАБУ і САП будуть працювати. І важливо, що Генеральний прокурор налаштований на те, щоб в Україні реально забезпечувалася невідворотність покарання для тих, хто йде проти закону. І це те, що дійсно потрібно для України. Справи, які лежали, мають розслідуватись. Роками посадовці, які втекли з України, чомусь спокійно живуть за кордоном – в дуже приємних країнах і без юридичних наслідків. Це ненормально. Немає жодного раціонального пояснення, чому кримінальні провадження на мільярди «висять» роками. І немає жодного пояснення, чому росіяни досі можуть отримувати інформацію, яка їм необхідна. Важливо, щоб без росіян. Важливо, щоб була невідворотність покарання і щоб суспільство це дійсно бачило.
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







