Сергій Лабазюк: Сила українського народу – у його єдності

Сергій Лабазюк: Сила українського народу – у його єдності 23 Січня 2019 705
Суспільство

«Обіймись, Україно» – саме під таким гаслом цьогоріч відбувалися святкування Дня Соборності України у Волочиському та Підволочиському районах. Сто років тому, 22 січня 1919 року, на Софіївській площі проголосили Акт Злуки. Цей день став вагомою сторінкою в житті українського народу, адже саме тоді об’єдналися Українська народна республіка та Західноукраїнська народна республіка.

Традиційні заходи з нагоди 100-ї річниці Акту Злуки відбулися на межі двох областей – Хмельницької та Тернопільської. Розпочалася акція із спільної ходи на мосту через річку Збруч. Сьогодні водойма розділяє Хмельниччину та Тернопільщину, а 100 років тому вона була кордоном між УНР та ЗУНР. Традиційно дві колони вийшли назустріч одна одній, з’єднали жовту та блакитну стрічки в національний прапор та за гарною українською традицією обмінялися короваями.

Після символічного об’єднання відбувся спільний молебень. Під час літургії помолилися за мир та вшанували хвилиною мовчання героїв, які полягли у боротьбі за незалежність України.

Продовжилося дійство святковим концертом. Для глядачів виступили творчі колективи Волочиська та Підволочиська. Спеціальним гостем став Заслужений артист України, співак Володимир Вермінський.

Попри мороз та холод, відзначити сторіччя Акту Злуки зібралося кілька сотень людей. Усіх присутніх частували традиційними смаколиками та гарячим чаєм.

«Я кожен рік беру участь у заходах, присвячених Дню Соборності, – розповідає пан Василь, який приїхав з села Колодіївка. – Це свято буде до тих пір, доки існуватиме наша держава, адже саме цей день є початком історії сучасної України. Я бажаю нам усім перемоги та мирного життя в нашій державі».

Пізніше епіцентром святкувань стало поле поблизу сцени – там розгорнулося справжнє театралізоване дійство. Реконструкцію подій сторічної давнини «Бій підрозділу війська УНР проти збройних відділів більшовицької Московії» відтворили члени громадської організації «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» з міста Львова.  Організатори зробили все можливе, аби кожен присутній став частиною буремних подій 1919 року. На імпровізованому фронті лунали потужні постріли, акторів одягнули у військову форму, виготовлену за точним зразком початку ХХ століття, а руках вони тримали оригінальну зброю, якій понад 100 років.

«Ми сьогодні відтворили один із епізодів московсько-української війни, а саме бій між українцями та більшовиками за височину на березі Збруча. Під час цих бойових дій ми боронили свою незалежність, а вороги намагалися окупувати наші території, що їм, зрештою, і вдалося зробити», – розповів голова громадської організації Любомир Горбач.

Святкову програму організували за сприяння народних депутатів України Сергія Лабазюка та Михайла Головка.  

Сто років тому український народ отримав шанс побудувати єдину незалежну Україну, однак через низку причин цю можливість ми втратили.  Головне – ми врахували помилки тодішніх керманичів та через півстоліття з новими силами взялися за відновлення нашої державності – так аналізує події 20-их років минулого століття Сергій Лабазюк.

«Наш народ та наші території неодноразово ділили між собою різні імперії та держави, однак ми все одно об’єдналися. Я переконаний, що цього разу ми зуміємо зберегти нашу незалежність та примножити її у вигляді традицій та здобутків. Для Волочиська – це особливе свято, адже саме річка Збруч, яка омиває місто, 100 років тому була кордоном між двома республіками».

«Хочеться вірити, що через ці події ми стали досвідченішими та мудрішими і нам нарешті вдасться об’єднатися навіки. Я вірю в те, що ми переможемо і це свято дає надію на те, що Україна буде могутньою та сильною державою», – оцінює події сторічної давнини нардеп Михайло Головко.

У незалежній Україні День Соборності стало справді національним святом. Мільйони українців у різних куточках  виходять на вулиці з державними символами та утворюють живі ланцюги єдності. І для них – це не просто черговий флешмоб, а символ єдності та сили.

                       PR

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS

Читати інші новини

Сапер із Хмельниччини «Слов’ян»: «Міни для орків ставили в десяти метрах від них» 04 Березня 2025 335 Сапер із Хмельниччини «Слов’ян»: «Міни для орків...
Молодший сержант ССО із Городка, що на Поділлі, має насичене бойове минуле —...
275 мешканців Хмельниччини отримають нову професію завдяки ваучерам на навчання 18 Лютого 2025 289 275 мешканців Хмельниччини отримають нову профес...
За сприяння Хмельницької обласної служби зайнятості 275 мешканців Хмельниччи...
У Хмельницькому створюють безпечний простір для постраждалих від насильства  15 Лютого 2025 352 У Хмельницькому створюють безпечний простір для ...
У Хмельницькому триває важлива ініціатива – створення «зеленої кімнати» для ...
Від “романтичного” шахрайства на Хмельниччині частіше страждають жінки 14 Лютого 2025 337 Від “романтичного” шахрайства на Хме...
Про найпоширеніші шахрайські схеми, пов'язані зі знайомствами на сайтах, роз...
Олімпійські мрії кавалера ордена «За мужність»: історія сержанта ССО із Хмельницького Олександра Макоші 13 Лютого 2025 360 Олімпійські мрії кавалера ордена «За мужність»: ...
На цивілці його життя набуло нових сенсів – разом з родиною мешкає в Хмельни...
Ветерани та члени їхніх сімей на Хмельниччині отримали гранти на 36 мільйонів гривень 10 Лютого 2025 301 Ветерани та члени їхніх сімей на Хмельниччині от...
Від старту урядової програми «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» на ...
Тримають пасіки та допомагають одна одній: у селі на Хмельниччині мешкають 97-річні сестри-близнючки 08 Лютого 2025 1 309 Тримають пасіки та допомагають одна одній: у сел...
97-річні бабусі-близнючки Євгенія Реп’юк та Антоніна Білокур мешкають у селі...
Для військових, які повернулися на службу після СЗЧ, у Хмельницькому провели заняття з тактичної медицини 07 Лютого 2025 383 Для військових, які повернулися на службу після ...
Інструктори хмельницького підрозділу Нацгвардії провели заняття з тактичної ...
Дивитись все Дивитись все