Хмельниччина піднялася у рейтингу децентралізації
Хмельниччина у рейтингу децентралізації перемістилася з п’ятого на третє місце завдяки створенню у червні Нетішинської міської ОТГ. Лідерство у формуванні об’єднаних громад зберігає Житомирщина, йдеться на сайті облради.
Найгірше зі створенням громад традиційно на Вінниччині та Закарпатті. При цьому та Вінниччині, як і на Полтавщині, громади найактивніше співпрацюють. На Волині, Житомирщині, Запоріжжі та Чернігівщині не залишилося жодного району без ОТГ. Донецька, Дніпропетровська, Львівська та Одеська області отримають цього року найбільше державної допомоги на розвиток регіону і громад.
Ці та інші дані – у свіжому моніторингу процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування Мінрегіону станом на 10 червня.
«Маємо вже 909 об’єднаних громад, які взяли на себе відповідальність за розвиток своїх територій. Люди там вже живуть в умовах, коли місцева влада не ховається від проблем, не перекладає на район, область чи державу, а намагається вирішити їх самостійно або разом з мешканцями. Для цього ОТГ мають і повноваження, і можливості. Тому і якість життя там поступово покращується. Але, на жаль, досі багато громад «хочуть ще подумати», «не хочуть поспішати», хвилюються, що «більше втратять, ніж отримають», і цим консервують свою неуспішність. Я б радив їм не вигадувати причини, щоб нічого не робити… А якщо хтось чекає на реванш централізації, то його не буде. Сотні громад, які відчули смак успіху, цього не дозволять», – прокоментував перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода.
За даними моніторингу, громади у 94 районах з 490 (крім 25 тимчасово окупованих) досі не беруть участі у процесах об’єднання.
Автор: Галина МельникЧитайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS