Прокуратура Хмельниччини слідкує за дотриманням прав заарештованих і затриманих
Прокурори Хмельниччини реагують на порушення в діяльності органів Національної поліції області при застосуванні примусових заходів впливу, у тому числі за адміністративні правопорушення
Нагляд за додержанням законів при застосуванні заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, залишається однією з основних функцій органів прокуратури. Перевірки в ізоляторах тимчасового тримання, кімнатах для затриманих та доставлених чергових частин органів поліції, проведені прокуратурою Хмельницької області на виконання завдання Генеральної прокуратури України, засвідчили, що у місцях примусового обмеження свободи порушення конституційних прав громадян набувають системного характеру. За інформацією начальника відділу прокуратури області Олександра Щербатюка, в окремих ізоляторах тимчасового тримання не створено відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов.До прикладу, при поміщенні та триманні ув’язнених в ізоляторі тимчасового тримання у Кам’янці-Подільському особи не в повному обсязі забезпечувались постільними речами. У цьому ж ізоляторі не забезпечена достатня кількість медичного інвентарю. Окрім того, в медичних аптечках більшості кімнат для затриманих та доставлених чергових частин відділень поліції області немає усіх необхідних препаратів для надання громадянам медичної допомоги. Також, перевіркою встановлено випадки, коли правопорушники доставляються до органів поліції без будь-якого документального оформлення адміністративного доставляння або затримання та повідомлення Центру з надання безоплатної правової допомоги і близьких родичів затриманих осіб. Систематичним порушенням у роботі поліцейських є зволікання під час виконання постанов суду про накладення стягнення у виді адміністративного арешту. Незважаючи на те, що рішення суду цієї категорії виконуються негайно, перевірками виявлено численні випадки несвоєчасного звернення постанов до виконання органами поліції.За результатами перевірок, керівникам відповідних органів та установ Національної поліції області внесено 31 документ прокурорського реагування з вимогами усунути порушення законодавства та притягнути винних осіб до відповідальності. Інформація прес-служби прокуратури Хмельницької області
Автор: Алла Самойленко Прокурори Хмельниччини реагують на порушення в діяльності органів Національної поліції області при застосуванні примусових заходів впливу, у тому числі за адміністративні правопорушення
Нагляд за додержанням законів при застосуванні заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, залишається однією з основних функцій органів прокуратури.
Перевірки в ізоляторах тимчасового тримання, кімнатах для затриманих та доставлених чергових частин органів поліції, проведені прокуратурою Хмельницької області на виконання завдання Генеральної прокуратури України, засвідчили, що у місцях примусового обмеження свободи порушення конституційних прав громадян набувають системного характеру.
За інформацією начальника відділу прокуратури області Олександра Щербатюка, в окремих ізоляторах тимчасового тримання не створено відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов.
До прикладу, при поміщенні та триманні ув’язнених в ізоляторі тимчасового тримання у Кам’янці-Подільському особи не в повному обсязі забезпечувались постільними речами.
У цьому ж ізоляторі не забезпечена достатня кількість медичного інвентарю.
Окрім того, в медичних аптечках більшості кімнат для затриманих та доставлених чергових частин відділень поліції області немає усіх необхідних препаратів для надання громадянам медичної допомоги.
Також, перевіркою встановлено випадки, коли правопорушники доставляються до органів поліції без будь-якого документального оформлення адміністративного доставляння або затримання та повідомлення Центру з надання безоплатної правової допомоги і близьких родичів затриманих осіб.
Систематичним порушенням у роботі поліцейських є зволікання під час виконання постанов суду про накладення стягнення у виді адміністративного арешту. Незважаючи на те, що рішення суду цієї категорії виконуються негайно, перевірками виявлено численні випадки несвоєчасного звернення постанов до виконання органами поліції.
За результатами перевірок, керівникам відповідних органів та установ Національної поліції області внесено 31 документ прокурорського реагування з вимогами усунути порушення законодавства та притягнути винних осіб до відповідальності.
Інформація прес-служби прокуратури Хмельницької області