Бюджетний ремонт: що можна зробити без виклику майстра
25 Червня 2024

Ремонт потребує вкладення значних коштів, і люди стараються заощадити, на чому тільки можливо. Це потрібно робити обережно, щоб економія не позначилася на якості робіт, бо доведеться вже згодом переробляти. Пропонуємо декілька порад для розумного скорочення витрат.

Які ремонтні роботи проводять самостійно

Багато дрібних завдань власник може виконати сам, залучаючи майстрів лише до певних робіт. Знадобиться найпростіший інструмент, який полегшить виконання: молоток, лом, викрутки чи шуруповерт акумуляторний або з під’єднанням до джерела струму. Самостійно можна виконати такі роботи:

  1. Демонтаж старих покриттів. Для цього знадобляться згадані вище інструменти. Знімати підлогове покриття або шпалери легко, проте не варто чіпати тиньк або основу підлоги, вони можуть ще згодитися. Їх має оглянути майстер та дати свій висновок.
  2. Викидання сміття. Зібрати та викинути сміття легко самостійно, це не потребує спеціальних навичок. Достатньо запастися міцними мішками для будівельного сміття, які продають у будівельних магазинах.
  3. Поклейка шпалер та фарбування. Ці роботи мають певні нюанси, проте в інтернеті багато відеоуроків із детальними поясненнями. Потрібно враховувати тип шпалер або фарби, а також матеріал поверхні.
  4. Підбір та купівля будматеріалів. З невеликими порадами від майстра зручно скласти повний перелік необхідних матеріалів, вирахувати їхній обсяг та порівняти ціни в різних магазинах міста. Власний автомобіль знизить витрати на транспортування.

Сантехніку та електрику обов’язково повинен перевіряти та монтувати професіонал, це занадто складні для самостійного вивчення області. Така ж порада стосується вирівнювання стін та підлоги, укладання плитки та підлогового покриття. Краще отримати якісний ремонт, ніж надміру заощадити й пошкодувати потім.

Як зекономити на ремонті квартири

Заощадити можна не лише на самостійному виконанні багатьох робіт, але й на інших моментах:

  1. Економити на базових матеріалах не варто, це знизить якість ремонту. Зате можна придбати недорогі меблі та шпалери.
  2. Старі меблі можна самостійно відреставрувати та покрити лаком. У деяких випадках вдається навіть змінити початкову форму та надати предмету інтер’єру більш сучасного вигляду.
  3. Стиль лофт стане спасінням у питанні економії: фарбу наносять прямо на цеглу або залишають стіни зовсім без фарбування, стеля потребує лише побілки, найбільш витратними залишаться комунікації та підлогове покриття.
  4. Підлогу не обов’язково замінювати. Зручніше реставрувати ламінат, плитку та навіть паркет. Є багато професійних засобів, які полегшать роботу та дадуть відмінний результат.
  5. Поетапні витрати. Загальний план перебудови та закупівлі потрібно скласти заздалегідь, проте докуповувати матеріали потрібно за потребою. Це допоможе уникнути непотрібних витрат і залишити більше вільного місця для пересування на об’єкті.

Підбір дорогих якісних матеріалів і надійних працівників дасть спокій у майбутньому, адже можна буде не боятися коротких замикань, потопів та інших надзвичайних випадків.