Браслет — одна з найпопулярніших ювелірних прикрас у сучасному світі. Золоті браслети носять як жінки, так і чоловіки. У перекладі з французької слово “браслет” означає “зап’ясток”, хоча зараз ці аксесуари можна носити також на передпліччі або на нозі. То ж коли появились ці ювелірні прикраси?
Історія появи браслетів: з чого все почалося?
Перші такі прикраси, які радше слугували своєрідними амулетами, з’явились ще в первісних людей. Їх виготовляли з підручних матеріалів: трави, шкіри тварин, деревної кори. Прикраси були не довговічними, тож скоро люди навчились виготовляти браслет з бивнів і кісток диких тварин. Не менш популярним вважався камінь, вироби з якого нагадували сучасні жорсткі браслети. Їх прикрашали різьбою, символічними малюнками. Перші аксесуари виявили ще на місцях поховань Древніх Шумерів.
Офіційні дані стверджують, що перший браслет у сучасному розумінні знайшли ще 40 тисяч років тому.
Древній Єгипет: як виглядали аксесуари Клеопатри?
Яскраві, масивні й інкрустовані браслети з’явились у Древньому Єгипті. Їх стали носити не тільки жінки, але й чоловіки, які таким чином відганяли злих духів. Популярними ставали металеві прикраси з великим камінням, емаллю. На них виднілися символічні візерунки й зображення.
Широкі й масивні жорсткі браслети в той час переважно носили чоловіки. Жінки віддавали перевагу тонким і стриманим прикрасам. За кількістю й різноманітністю цих аксесуарів можна було зрозуміти, наскільки заможних був їх власник.
Єгиптяни також вірили: браслет допомагає захиститися від злих духів. Тому для фараонів їх виготовляти по кілька років, ніби “вплітаючи” оберіг у прикрасу.
Древня Греція й Рим: як трактували браслет?
Античність привнесла новий сенс у ці ювелірні прикраси. Жіночі браслети були витонченими й ніжними, а класичний шкіряний аксесуар на чоловічому передпліччі мав захистити його власника від ворожих обстрілів.
Індійські браслети: що вони символізували?
Браслети з Індії досі мають неабиякий попит і як сувенір їх привозять майже всі туристи. Під час традиційних східних танців жінки одягають по кілька десятків тонких браслетів. Як і мова жестів під час танцю, так і кожна прикраса й навіть матеріал чи колір має своє значення:
- Золото. Вироби зі золота в Індії носять лише заміжні жінки, які обов’язково поєднують цей метал зі склом. Виняток становлять вдови: їм заборонено одягати скляні браслети.
- Кольори. Червоний колір прикраси символізує жіночу енергію, синій — спокій, гармонію. Зелений традиційно вважається кольором вдачі, а жовтий — щастя. Чорний колір, на противагу українському розумінню, символізує владу й силу.
- Символіка. Слон, вирізьблений на браслеті, символізує надійність і впевненість. Квіти жасмину — материнство.
Отже, історія появи браслетів чимось перегукується зі сучасними ювелірними прикрасами. Так, жінки досі обирають аксесуари, у які вкладають свій певний індивідуальний сенс.
Схожі блоги

18 Квітня 2025

13 Квітня 2025

09 Квітня 2025

03 Квітня 2025

02 Квітня 2025

27 Березня 2025

27 Березня 2025

24 Березня 2025