Призначення, різновиди та склад пластифікаторів для бетону
17 Травня 2024

Пластифікатори, як цінні добавки до бетонної суміші, відіграють значну роль у будівельній сфері. Їхнє вдале застосування не лише полегшує роботу з бетоном, але й суттєво покращує характеристики, роблячи його більш надійним та довговічним.

Основні функції та призначення пластифікаторів

Пластифікатори – це добавки, які вносяться в бетонну суміш для поліпшення її властивостей.

Як пластифікатори впливають на якість бетону:

 • Пластифікатори Sika BV 3M роблять бетонну суміш більш рідкою, що полегшує її заливку, укладання і розрівнювання. Це особливо важливо під час роботи з армованими конструкціями, у важкодоступних місцях або під час заливки тонких шарів бетону.
 • При додаванні пластифікаторів у суміш не відбувається зниження її міцності після застигання.
 • Через підвищення рухливості суміші, для досягнення потрібної консистенції, потрібно менше води.
 • Ці добавки підвищують адгезію бетону до арматури та інших матеріалів, що збільшує міцність зчеплення і знижує ризик розшарування.
 • У деяких випадках пластифікатори можуть підвищити морозостійкість бетону, роблячи його більш стійким до циклів заморожування-відтанення.
 • Можуть зменшувати усадку бетону при застиганні, що знижує ризик утворення тріщин.

Різновиди пластифікаторів для бетону та їхній склад

Пластифікатори для бетону відрізняються за хімічним складом. Вибір пластифікатора залежить від типу бетону, умов його застосування та бажаних характеристик.

Склад та види пластифікаторів:

 • Сульфонофталамелінові (СФ) – це найпоширеніша група, в основі якої солі ароматичних сполук (сульфонафталіни, метилнафталінсульфонати). Такі добавки підвищують рухливість, знижують витрати цементу, затримують застигання. Підходять для різних типів бетону, але можуть негативно впливати на морозостійкість.
 • Лігносульфонатні речовини – це продукти переробки деревини (лігнін). Вони екологічні, доступні, ефективно пластифікують, затримують застигання. Можуть викликати потемніння бетону, не підходять для ЗБВ.
 • Карбоксиметилцелюлозні пластифікатори універсальні – ефективно пластифікують, не впливають на морозостійкість та інші властивості бетону. Дорожчі, ніж попередні речовини.
 • Полікарбоксилати – це сучасна група пластифікаторів на основі синтетичних полімерів. Вони високоефективні, водоутримуючі, затримують твердіння, дають змогу значно підвищити рухливість бетону. Найдорожчі з перерахованих.
 • Комплексні пластифікатори містять кілька різних діючих речовин, можуть містити добавки, що впливають на інші властивості бетону (міцність, морозостійкість, водонепроникність).

пластифікатор

Sika BV 3M – це універсальний пластифікатор на основі лігносульфонатів, рекомендований для виробництва товарного бетону, збірних бетонних конструкцій та розчинів. Також він підходить для бетону, що укладається методом прокачування, виробництва дорожніх покриттів та мостів.