металева піч
Сталеві печі: раціональне рішення чи марна трата коштів?
12 Червня 2023

В умовах частих відключень енергосистеми, а також високої ціни на газове опалення виникає потреба у використанні альтернативних джерел теплової енергії. Оптимальне співвідношення ціни та якості мають сталеві печі, які повністю автономні та не вимагають підключення до електрики. Але наскільки зручною є така конструкція у використанні, і що потрібно враховувати при купівлі?

дрова вогонь

Область застосування металевих дров’яних печей

Спочатку важливо зрозуміти, за яких умов можливе використання обладнання цього типу. Це відмінний варіант для розміщення:

  • у заміському будинку;
  • у господарських приміщеннях;
  • на вулиці;
  • на виробничих підприємствах.

Для розпалювання підходять різні види твердопаливних матеріалів: дрова, брикети, пелети, а також паперові та деревні відходи. Для більшості моделей неприпустиме розпалювання вугіллям, що варто враховувати при купівлі сталевої печі.

Обов’язкова вимога — облаштування системи виведення відпрацьованих газів. За відсутності димаря заборонено використання обладнання у житлових чи господарських приміщеннях. У цьому випадку піч на дровах має бути розташована за межами будівлі, наприклад, на прибудинковій ділянці.

Основні функції сталевих дров’яних печей

Один із головних плюсів таких конструкцій — універсальність. Пристрій можна використовувати для різних цілей:

  • обігрів приміщень чи простору;
  • приготування їжі (у деяких моделях передбачена окрема варильна поверхня, а також духовка для запікання);
  • сушіння одягу.

Під час експлуатації печі важливо враховувати температурний режим. Можна використовувати обладнання як для швидкого обігріву кімнат, так і для подальшої роботи в режимі підтримки температури. Моделі з функцією допалювання відрізняються високим ККД і здатні працювати на одній закладці палива не менше 6 годин.

Переваги сталевих дров’яних печей

У виборі опалювальної системи, здатної функціонувати автономно, без підключення до основних комунікацій, слід ретельно зважити всі переваги та недоліки обраного пристрою. До однозначних переваг металевих печей можна віднести такі особливості:

  1. Можливість використання одразу після покупки. Відсутня складна система під’єднання, але необхідно вибрати оптимальне місце для установки, аби ніщо не порушувало стійкість конструкції. Для опалення будинків знадобиться облаштування димоходу, та за допомогою готових комплектів з нержавіючої сталі можна легко самостійно впоратися з цим завданням.
  2. Доступність купівлі та експлуатації. Вартість сталевих печей досить лояльна. Для розпалювання можна використовувати різні види палива, що дозволить вибрати відповідний за ціною варіант, не виходячи за рамки наявного бюджету.
  3. Простота експлуатації. У комплект постачання входить докладна інструкція, тому з використанням пристрою не виникає жодних складнощів. Особливо, якщо дотримуватися рекомендацій виробника та своєчасно виконувати очищення.

З урахуванням усіх факторів, така покупка гарантовано виправдає очікування та буде дуже корисною. Головне — купувати сертифіковані, надійні вироби, якість яких не викликає жодних сумнівів.