Протягом багатьох років контактні лінзи для очей — справжній порятунок для мільйонів людей. Вони відмінно коригують зір, зручні у використанні та непомітні для оточення. Технології виготовлення контактної оптики вдосконалюються з кожним днем, що дозволяє сучасним виробникам випускати моделі, призначені для корекції різних захворювань, а також кольорові, ортокератологічні та багато інших.
Оптичні лінзи
Який саме виріб вибрати замість окулярів — справа індивідуальна. Але основні контактні лінзи — оптичні. Вони призначені для корекції поширених сьогодні порушень рефракції — короткозорості та далекозорості. Також активно використовуються моделі:
- торичні;
- мультифокальні.
Перші призначаються офтальмологами тим пацієнтам, які страждають астигматизмом — захворюванням, пов’язаним зі зміною первісної форми кришталика. Мультифокальною контактною оптикою користуються люди, які страждають пресбіопією.
Рішення про те, які саме лінзи допоможуть скорегувати ту чи іншу патологію, має приймати тільки лікар-офтальмолог, ґрунтуючись на результатах проведеного обстеження. Не варто підбирати оптичні вироби самостійно.
Декоративна контактна оптика
Багато користувачів вважають за краще носити декоративні лінзи, які бувають кольоровими або відтіненими. Різниця між ними полягає в насиченості пігменту. Якщо для створення оптичних виробів було використано більш яскравий забарвлювальний компонент, контактні лінзи називаються кольоровими. Якщо ж тон не особливо насичений, то такі моделі відтінені.
Пігмент, що забарвлює, наноситься на внутрішній шар. Це дозволяє уникнути будь-якого контакту фарби з чутливою за своєю природою слизовою оболонкою.
Інші відмінності
Один з основних параметрів, який є особливо важливим, коли підбирають лінзи, — оптична сила. Діоптрії — це одиниця виміру якості зорових функцій. Що нижча гострота очей у людини, то більшу кількість діоптрій матимуть виписані лінзи. Вони можуть бути вказані в рецепті як «плюс», якщо йдеться про короткозорість, так і зі знаком «мінус», коли пацієнтові діагностовано далекозорість.
Лінзи за діоптріями може підбирати тільки лікар-офтальмолог. Не варто шукати оптичні вироби самостійно або спиратися на поради друзів чи знайомих. Важливо розуміти, що неправильне встановлені діоптрії (а без спеціального обладнання та відповідної освіти зробити це неможливо) та придбані з їх урахуванням лінзи можуть призвести до погіршення зору. Питання, яку контактну оптику вибрати, залежить від терміну носіння та режиму заміни, які офтальмолог вважатиме найбільш відповідними.