Вирок владі: українці обирають зміни | Поділля News
Вирок владі: українці обирають зміни
26 Березня 2019

Останні соціологічні опитування розставляють крапки над “і”. Чинний Президент Петро Порошенко не має шансів опинитися у другому турі. За президентське крісло змагатимуться Юлія Тимошенко та Володимир Зеленський.

Згідно з опитуванням групи “Рейтинг”, Порошенко відстає від лідерів на півтора відсотки. За дослідженням, проведеним центром “Соціальний моніторинг” та Українським інститутом соціальних досліджень – більше ніж на два.

Такий розподіл політичних симпатій не є несподіванкою. Тимошенко та Зеленський вважалися найбільш рейтинговими кандидатами ще до офіційного старту виборчої кампанії. Водночас нещодавні корупційні скандали остаточно поховали можливість переобратись Петру Порошенку.

Схоже, сам Порошенко на раціональному рівні розуміє свою приреченість, але вперто не хоче миритися з настроями суспільства.

Звідси – уся його демагогія. Щоправда, демагогічні заяви роблять ще гірше. Та ж заява Президента, що він розпочне повернення Криму відразу після переобрання, викликала серед українців хвилю критики. По-перше, незрозуміло, що заважало чинному Президенту займатися питанням Криму впродовж останніх п’яти років. По-друге, ця необачна заява змусила громадян пригадати обіцянку “закінчити АТО за лічені години”, а з нею і решту невиконаних обіцянок Порошенка.

Так чи інакше, і дані соціологічних досліджень, і тверезий аналіз ситуації говорять, що за президентське крісло змагатимуться без Петра Порошенка.

Високий рейтинг Зеленського практично став виявом недовіри до чинної влади. Люди, які говорять, що голосуватимуть за Зеленського, у більшості просто виявляють втому від корупції у вищих ешелонах влади та зневіру.

Прихильники Тимошенко роблять більш усвідомлений вибір. Команді Юлії Володимирівни вдалося запропонувати програму, котра виглядає привабливо для більшості верств українського суспільства. Новий курс – це ретельно продумана програма змін, яка приємно виділяється на тлі і демагогічних заяв влади, і виключно критичної, позбавленої позитивного наповнення риторики Зеленського.

Отож, другий тур президентських виборів буде боротьбою між розчаруванням “у всіх і вся” з одного боку та сміливістю повірити у можливість змін на краще – з іншого боку.

Які настрої переможуть, побачимо трішки більше, ніж за місяць. А зараз головне – прослідкувати, аби перший тур виборів пройшов чесно. Розуміючи настрої суспільства, влада може вдатися до масштабних фальсифікацій. Тому зараз, незалежно від політичних симпатій, важливо захистити власний вибір.

Олег Вразовський, політолог