Інтернет-магазини, які реалізують побутову техніку, пропонують різні пральні машини: з горизонтальним і фронтальним завантаженням, компактні та габаритні, з великою кількістю додаткових опцій для оптимізації процесу прання одягу. До них належить сушіння білизни. Вибрати пральну машину можна на сайті Eldorado.ua, а ми розповімо про технічні особливості моделей із сушінням, їхні особливості, плюси та мінуси.
Як влаштовані пральні машини з функцією сушіння
Моделі оснащені не одним, а двома ТЕНами. Перший підігріває воду, а другий прогріває повітря. Мокрий одяг, обертаючись у барабані, рівномірно обдувається потоками теплого повітря і таким чином сушиться. Конденсат збирається у спеціальний резервуар або виводиться у дренажну систему. Регулювання циклу сушіння здійснюється двома способами: за допомогою таймера або вбудованого датчика, який визначає ступінь вологості одягу.
Плюси моделей із сушінням
Користувачі відзначають такі переваги:
- Практичність. Більше не треба розвішувати білизну на балконі, у ванній чи на батареях по всіх кімнатах. Це знижує рівень вологості в приміщенні, надлишок якого призводить до утворення плісняви та грибка.
- Швидкість. Висушування речей триває лише 2–3 години, а не декілька днів. Це особливо важливо, якщо в будинку є малюк або кілька дітлахів, адже їхній одяг забруднюється часто, сильно та у великих кількостях.
- Економія корисного простору. Модель із вбудованою сушкою потребує менше місця, ніж два пристрої для прання та висушування речей.
- Дбайливе ставлення до одягу. Сучасні прилади сушать речі делікатно, без надмірного пересихання, яке призводить до порушення структури тканин та прискореного зношування у майбутньому.
- Універсальність. У машинці із сушінням можна висушувати будь-які речі, включно зі взуттям, пледами, подушками та м’якими іграшками.
Недоліки пральних машин із такою опцією
Перед покупкою слід врахувати два важливі моменти. По-перше, прально-сушильна машина споживає більше електроенергії, ніж звичайна модель. Звертайте увагу на клас енергоспоживання: він може бути В, С і навіть D. Однак у результаті прилад буде більш економічним, ніж використання окремо двох пристроїв для прання та сушіння.
По-друге, речі слід сушити у кілька етапів. Річ у тім, що завантаження для сушіння має бути вдвічі менше, ніж для прання. Наприклад, якщо пральна машина розрахована на 8 кг білизни, то сушити в ній за один раз можна лише 4 кг одягу.
На що ще звертати увагу
Сучасні прально-сушильні машини оснащені базовими та додатковими режимами роботи. Базові — це «Інтенсивне сушіння» та «Бережна сушка». У додаткові входять «Глажка», коли білизна обробляється парою, «Турборежим» для швидкого сушіння речей і «Відкладений пуск» для активації програми у певний час — наприклад, уночі, коли тариф на електроенергію нижчий.
Наявність цих режимів впливає на ціну моделі, але якщо комфорт важливіший, то краще віддати перевагу дорожчому варіанту.