Питання ціноутворення завжди турбує підприємців.
«Чи не забагато я хочу за свій товар?»,- запитують вони самі себе, або сумніваються:
«Чи не замало я беру, щоб вистачило покрити всі витрати, ще й заробити?».
Звісно, перше, що потрібно при утворенні ціни на товар/послугу, – це підрахунок усіх витрат: оренда приміщення, комунальні, заробітна плата, податки, зв’язок, реклама, собівартість товару, якщо він закуповується готовим тощо. А вже потім – націнка, яка і є заробітком.
Є такий підхід «плати скільки хочеш», протестований підприємцями з інтернет-магазину «Дуняша». Дослідники стверджують, що застосування такого підходу, коли покупцю пропонують платити стільки, скільки він вважає справедливим для даного товару/послуги, наштовхує покупця на роздуми про те, що продавець готовий пожертвувати власним прибутком заради користі кінцевого споживача. Таким чином вся угода плавно переходить у своєрідний соціальний акт, а тут вже важливішими стають мотиви та почуття справедливості, підтримки та інші.
Звісно потрібно враховувати шлях покупця, коли він має обрати собі ціну. Шлях цей починається з того, що клієнт перевіряє наскільки якісним є товар, який йому пропонують і, впевнившись, що це не обман і товар належної якості, починає міркувати «як не обманути продавця і сплатити справедливу ціну».
Вся така схема, врешті-решт, призводить до того, що ціна яку вирішує сплатити покупець – вища, як правило, на 37-40% (дослідження охопило 69 угод арт маркету).
Тож експериментуйте з ціноутворенням та отримуйте більший прибуток!
Дмитро Лисий. Бізнес аналітик, StartUp девелопер.
Схожі блоги

03 Квітня 2025

02 Квітня 2025

27 Березня 2025

27 Березня 2025

24 Березня 2025

24 Березня 2025

24 Березня 2025

22 Березня 2025