Волонтерки з Хмельниччини підтримують захисників на передовій | Поділля News
Новини
Суспільство

Волонтерки з Хмельниччини підтримують захисників на передовій

Хмельницьке обласне відділення Всеукраїнського об’єднання жінок «Яворини», яке очолює Тетяна Бондарчук – дружина Героя Небесної Сотні Сергія Бондарчука, – з перших днів російської агресії долучились до допомоги захисникам України. Спочатку допомагали збирати допомогу для поїздок волонтерів-афганців, а згодом вирішили об’єднатись в громадську організацію.

Сьогодні проект «Яворини» – це успішний приклад того, як жінки-патріотки протягом тривалого часу здійснюють активну волонтерську підтримку українських захисників. На запитання про кількість поїздок, пані Тетяна відповідає:  “А хто їх рахує? Ми, буває, і по два рази в місяць вирушаємо на Схід. Все залежить від того, що потрібно бійцям”.

Тетяна Володимирівна з однодумцями створила потужну мережу «Яворин» на Хмельниччині. Понад три сотні жінок є активними її членами. Найпотужніший осередок створений і активно працює у Старокостянтинові. Його очолює досвідчений педагог Тетяна Суслова. До діяльності волонтерів «Яворин» в місті долучились і активно працюють жінки, які втратили на цій страшній війні своє найдорожче – синів.

Ми не могли стояти осторонь, коли вся країна, всі небайдужі люди допомагають нашим бійцям. Моєму сину і його підрозділу теж допомагали волонтери, – каже Галина Андріївна, мати полеглого на «Зеніті» бійця 90 батальйону Ігоря Білика.

За роки волонтерства у «яворин» склались майже родинні стосунки з багатьма бригадами. Вони звісно постійно відвідують земляків-подолян, але й інші не залишаються без їх уваги.

Під час поїздок і спілкування з бійцями, жінки-яворини намагаються створити хоч на короткий час атмосферу затишку та домашнього тепла. Смаколики, виготовлені люблячими руками небайдужих людей, дитячі малюнки та власні вірші Тетяни Бондарчук та Лідії Ярохно відігрівають загрубілі на війні душі захисників та підтримують їх морально.

Найважче жінкам це не збирати «буси» в дорогу, чи вирішувати питання заправки. Найгірше – отримати звістку про смерть людей, до яких прикипіли душею, яких встигли полюбити. Лейтенант Мирослав Мисла, доброволець «Карпатської січі» з 93-ї та сержант Костянтин Шрамко, розвідник  зі 128-ї були одними з них…

Окрім допомоги і підтримки військовим, «Яворини» підтримують та системно допомагають школам-інтернатам і будинкам дитини в Луганській і Донецькій областях. Їх радо зустрічають в Сєвєродонецьку, Кремінній, Покровську, селищі Первомайському  і Часів Яру.

З групою цивільно-військового співробітництва з Авдіївки хмельницькі «Яворини» започаткували та втілюють в життя благодійну акцію «Подаруй книгу дитині». Дитячими книгами, казками та енциклопедіями, зібраними школярами на Хмельниччині, «Яворини» та військові діляться з дітьми прифронтових населених пунктів. Своїми гуманітарними проектами та благодійними акціями жінки об’єднують Україну.

«Чужих дітей не буває» – цей проект «Яворини» втілюють в життя вже на рідній Хмельниччині. Вони допомагають багатодітним родинам одягнути та зібрати дітей до школи.

Зараз у «Яворин» йде активна підготовка до чергової поїздки на Схід.

Хлопці чекають на наш приїзд. Немає потреби везти те, що ми їм возили два-три роки тому. Забезпечення кардинально змінилось в кращу сторону, ми це постійно бачимо. Але сам приїзд волонтерів дуже важливий для наших захисників. Наш приїзд, та ще й з подарунками – підтвердження нашої поваги, любові та вдячності хлопцям за все, що вони роблять для України і кожного з нас, – завершує пані Тетяна.

Сергій Жмурко

Фото – Сергій Жмурко, Тетяна Бондарчук

#АрміяInform_Хмельницький

Читайте також: На Хмельниччині на військовий аеродром прибули нові охоронці

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм, у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter