Новини
Культура

Місто на Хмельниччині отримало нову символіку

Новий герб, прапор та хоругву міста Городок, що на Хмельниччині, затвердили місцеві депутати на черговій сесії.

Зазначається, що герб часів радянського періоду замінять символікою, наближеною до історичного варіанту 1796 року.

Автори нових геральдичних символів – Валентин Ільїнський, голова Хмельницького обласного відділення українського геральдичного товариства, член ради УГТ та Сергій Ільїнський, геральдист, старший викладач Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

“Відтак, новий герб Городка містить зображення в зеленому полі золотий (жовтий) розлогий дуб з корінням, листками і жолудями. У червоній главі срібна фортечна вежа з муром обабіч між двома золотими горами і відкритими міськими воротами (в даному гербі – це оновлений варіант герба міста 1796 року)”, – повідомляє сайт “Є“.

Як зазначається в рішенні міської ради, місто в історичних джерелах уперше згадується 1392 році, коли князь Федір Коріатович надав його з кількома селами своєму вельможі Бедриху. Від нього виникла й назва Бедрихів Городок. З кінця XVстоліття він належав родині Новодворських і називався Новодвір. У 1550-му і в наступні роки був цілковито знищений татарськими нападами, причому загинули й давні привілеї. Згодом Городком – Новодвором з відбудованою фортецею володіли Гербурти, яким король дозволив збирати мито. Пізніше Городок надовго перейшов до Замойських, далі – до Мнішків, які 1834 році продали його баронові Гейсмару.

Додають, що відомості про давню символіку Городка й Новодвору не збереглися. В часи російського панування, згідно з імператорським указом 1796 року, Городок, серед інших міст Поділля, отримав новий герб, що відображав місцевий горбистий ландшафт та ілюстрував назву міста. В горішній половині щита подавався герб намісництва (згодом губернії).

Автор: Наталя Кошай

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter