Новини
Бізнес

Хмельницькі підприємства зможуть визнати угоди з Китаєм форс-мажорними

Минулого року за обсягами імпорту товарів на Хмельниччину Китай посів перше місце. Італія – на другому місці. Таку інформацію надало Головне управління статистики у Хмельницькій області.

За словами президента Торгово-промислової палати України Геннадія Чижова, поширення коронавірусу в певних випадках може бути визнано форс-мажором, наслідки якого не дозволили виконати зобов’язання за економічними договорами, повідомляє прес-служба ТПП.

Нагадаємо, на території Європейського регіону наразі зафіксовано понад три тисячі випадків захворювання на коронавірус. З них в Італії – понад 2500 випадків.

«У Торгово-промислову палату України надходить велика кількість запитів щодо визнання поширення коронавирусу форс-мажором. Ми дуже виважено підходимо до цього питання і спираємося на міжнародну практику і законодавчу базу. У загальному плані – коронавірус, як і грип, не є підставою для засвідчення форс-мажору», – сказав Геннадій Чижиков.

Також президент ТПП України зазначив, що можливість засвідчення форс-мажору є.

«Необхідно розуміти, чи призвела окрема обставина до конкретних обмежуючих заходів або наслідків, таких як закриття кордонів, заборона поїздок й інші заходи, вжиті на рівні державної влади, які могли стати причиною неможливості виконання зобов’язань. Але, необхідно врахувати, що відповідно до законодавства України, засвідчення форс-мажорних обставин на підставі загальних ситуацій не передбачено», – додав Геннадій Чижиков.

За його словами, підставою для засвідчення форс-мажорних обставин є наявність однієї або більше обставин, передбачених законодавством. Серед них – і епідемія. Крім того, форс-мажорні обставини можуть бути визначені сторонами в тексті договорів.

«Наявність в договорах серед форс-мажорів таких обставин, як епідемія, надзвичайна ситуація в сфері охорони здоров’я або обмежувальні дії влади, посилює позицію в питаннях визнання фактів, які не дозволяють виконати відповідні зобов’язання. Але при цьому завжди необхідно надати докази того, що коронавірус або заходи по боротьбі з його поширенням є обставинами, які могли стати причиною неможливості виконання зобов’язань», – зазначив президент ТПП України.

Сторона, яка посилається на форс-мажорні обставини, повинна звернутися до компетентного органу тієї країни (торгово-промислову палату), де виникли ці обставини, і отримати відповідний документ (сертифікат або свідоцтво), для можливості пред’явлення його контрагенту згідно з умовами договору.

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter