Фабрика на Хмельниччині ще півроку забруднюватиме річки
Через карантин переоснащення очисних споруд на ТОВ “Понінківська картонно-паперова фабрика – Україна» відтермінують. При цьому й надалі проводитимуть моніторинг стічних вод у річки Хомора і Случ.
Про це повідомив днями на брифінгу перший заступник голови Хмельницької ОДА Роман Примуш. Низку відповідних рішень прийняли на черговому засіданні обласної комісії ТЕБ та НС.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2020/07/protokol-Poninka-1024x568.jpg)
Як пояснив Роман Примуш, графік будівництва очисних споруд на фабриці, яка регулярно забруднює дві річки, змістився через COVID-19 та пов’язані із ним карантинні обмеження.
Керівництво підприємства запевнило, що усі роботи профінансовані, але у зв’язку з карантинними обмеженнями графік змістився. Тому нові очисні споруди на фабриці будуть завершені у січні 2021 року, – прокоментував Роман Примуш.
Також посадовець сподівається, що у річки Хомора та Случ, які потерпають від діяльності фабрики, не потраплятиме така кількість скидів, як раніше.
Нагадаємо, факти перевищення ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика – Україна» нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин у водойми неодноразово підтверджували спеціалісти Держекоінспекції у Хмельницькій області. Скаржилися на шкідливі скиди у річки і місцеві мешканці, і активісти. Діяльність фабрики тимчасово призупиняли суди. У лютому голова Хмельницької ОДА Дмитро Габінет особисто виїжджав у Понінку з інспекцією.
Автор: Тетяна НовакЧитайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та Instagram, Twitter