Новини
Екологія

Поблизу курорту на Хмельниччині незабаром оселяться хижаки

Унікальний реабілітаційний центр для тварин незабаром відкриється на Хмельниччині. Під цей об’єкт виділено понад 32 гектари землі на території Національного парку «Подільські Товтри».

Аналогів такого центру в Україні немає. Усі системи безпеки тут створені за німецькими стандартами. У центрі планують розмістити близько 20 ведмедів, кілька зграй вовків. Окремі вольєри передбачили для рисів та диких птахів.

Тварини, які потраплять у реабілітаційний центр, наразі перебувають у неналежних умовах. В тому числі, у зоопарках, у приватних осіб, які їх виховали змалку і тримають в маленьких клітках. Також це можуть бути хворі тварини, які не зможуть продовжувати життя без допомоги людини, – розповідає куратор проєкту Вадим Ловчицький.

Доглядатимуть за тваринами так звані «кіпери» – фахівці-кінологи, які пройшли спеціальну підготовку: як правильно годувати хижаків, адаптувати до місцевості, надавати необхідну ветеринарну допомогу.

Спочатку звірів розміщуватимуть у спеціальні карантинні приміщення, обстежуватимуть стан здоров’я, вивчатимуть особливості поведінки, за необхідності – підлікують. Упродовж декількох тижнів спостерігатимуть за соціалізацією одних видів тварин з іншими. А вже потім хижаки матимуть змогу вільно пересуватися територією центру.

Для ведмедів вже збудували різноманітні барлоги. Також завершують спорудження водойм, масштабних вольєрів, проводять системи відеоспостереження.

Ще однією надзвичайно важливою від стандартних зоопарків є те, що відвідувачі не матимуть близького контакту з тваринами – у центрі подбали про безпеку людей і передбачили можливість з висоти декількох метрів спостерігати за поведінкою хижаків у природніх умовах. Для цього через всю територію центру проклали галерею-місток.

За словами організаторів центру, його метою є  не лише створення для підопічних максимально близьких природних умов. Тут планують проводити уроки для дітей, групові освітні заходи для всіх бажаючих ближче познайомитися з дикою природою. І навіть допоможуть зрозуміти, як правильно реагувати на хижаків у випадку можливої зустрічі з ними віч-на-віч.

Незабаром у центр привезуть з Харківщини перших мешканців. Спочатку вони пройдуть період адаптації, а згодом доставлять інших тварин.

Реабілітаційний центр у Сатанові планує відкритися для відвідувачів уже восени цього року.

Нагадаємо, про реабілітаційний для тварин депутат Хмельницької обласної ради, забудовник та інвестор Артур Фрідман розповідав під час візиту Президента України на Хмельниччину. Тоді ж керівника держави запросили й на відкриття санаторію «Arden Palace», будівництво якого планують завершити до нового року.

Детальніше дивіться у сюжеті ІА XM-ІНСАЙД

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter