Школярі Хмельницької громади вчитимуться дистанційно до кінця локдауну
У школах обласного центру та сіл, які приєдналися до Хмельницького після об’єднання у територіальну громаду, зимові канікули почалися та закінчилися одночасно. До кінця запроваджених додаткових карантинних обмежень уроки для школярів різних класів триватимуть від 10 до 30 хвилин. До можливого запровадження дистанційного навчання у школах громади педагоги почали готуватися ще влітку.
Уроки – коротші, навчання – різноманітне
Запровадити дистанційне навчання до 24 січня рекомендували директорам усіх шкіл Хмельницької громади у Департаменті освіти і науки міської ради. Для цього наприкінці року у всіх навчальних закладах синхронізували канікули, аби повернутися до навчання всі учні могли одночасно.
Протягом періоду локдауну уроки в режимі онлайн мають відбуватися у відповідності до нового санітарного регламенту, що визначає таку їх тривалість:
- 1 класи – до 10 хвилин;
- 2-4 класи – до 15 хвилин;
- 5-7 класи – до 20 хвилин;
- 8-9 класи – 20-25 хвилин;
- 10-11 класи: на 1-й годині занять – до 30 хвилин, на 2-й годині занять – 20 хвилин.
Як повідомляв Поділля NEWS, до роботи в умовах можливого запровадження дистанційного навчання хмельницькі педагоги почали готуватися ще влітку. Відтак, на школярів чекають нові формати здобуття освіти. Зокрема, згідно з санітарним регламентом, затвердженим у Міністерстві охорони здоров’я для шкіл, під час дистанційного навчання вчителі мають чергувати види навчальної діяльності, щоб учні не проводили весь час лише в телефонах та за комп’ютерами.
COVID-19 на Хмельниччині
Протягом перших днів «карантину зимових канікул» на Хмельниччині зафіксовано зниження, порівняно з попередніми періодами, кількості нових хворих на COVID-19. Проте про послаблення карантинних обмежень у місті поки що не йдеться. Принаймні, офіційно.
Мешканці обласного центру, які не можуть дозволити собі поїздку на гірськолижні курорти, влаштовують масові прогулянки поблизу ялинки у центрі міста, тішаться бодай якомусь снігу та продовжують селфитися біля головної ялинки міста.
За інформацією Хмельницької ОДА, в області позитивними тестами COVID-19 підтверджено у 185 хворих. На відміну від попередніх днів, «лідирує» за кількістю хворих Кам’янеччина – у місті та районі загалом підтверджено 64 нових випадки захворювання (порівну у місті та районі). У Городоцькому районі 21 випадок, у Летичівському – 20. По 11 випадків – у містах Хмельницький та Старокостянтинів, а також у Волочиському районі. На Білогірщині додалося 10 хворих.
У решті міст та районів:
- 5 – Новоушицький район
- 5 – Старокостянтинівський район
- 4 – м. Нетішин
- 3 – Деражнянський район
- 3 – Красилівський район
- 3 – м. Шепетівка
- 3 – Хмельницький район
- 3 – Ярмолинецький район
- 2 – Ізяславський район
- 2 – м. Славута
- 2 – Полонський район
- 1 – Віньковецький район
- 1 – Славутський район
На лікуванні перебуває 4479 осіб: 623 – стаціонарно, 3856 – амбулаторно. Ліжкомісця у закладах, що надають допомогу хворим з COVID-19, в області завантажені на 34,91% (623 хворих, 227 підозр). Одужання підтвердили ще у 122 осіб. Нових летальних випадків внаслідок ускладнень через COVID-19 на території області не підтверджено.
Тим часом у сусідів
Мер Тернополя Сергій Надал заявив, що поліція змушує місто дотримуватися вимог посиленого карантину – протягом першого дня локдауну поліцейські зафіксували майже сотню порушень.
У своєму дописі на Фейсбук міський голова зазначив, що на екстреному засіданні обласна комісія з ТЕБ і НС при Тернопільській ОДА, ймовірно, скасує рішення міської комісії, яким було вирішено не вводити режим посиленого карантину у місті. Тож, ймовірно, із запізненням на три дні, локдаун у Тернополі можуть від сьогодні таки ввести.
Автор: Тетяна НовакЧитайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та Instagram, Twitter