COVID-19 на Хмельниччині: понад три сотні нових хворих та поетапний план вакцинації
За планом, озвученим у Хмельницькій ОДА, вакцинація проти коронавірусу має охопити мінімум 50% населення, триватиме вона протягом двох років та проходитиме у 5 етапів. У МОЗ озвучили нові ідеї щодо продовження карантину. На Хмельниччині тим часом кількість нових лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19 різко збільшилася. При цьому відсоток завантаження ковідних лікарень зменшився. А кількість летальних випадків – зросла.
Локдаун не скасують
Після заяви про можливість продовження жорсткого карантину у Міністерстві охорони здоров’я видали на загал нову ідею. Після локдауну, який має закінчитися 24 січня, в країні знову запровадять адаптивний карантин.
На сьогоднішній день карантин встановлений до 28 лютого з певним періодом посилених обмежень від 8 до 24 січня. Це такий режим. Починаючи з 25 січня буде карантин з іншими обмеженнями, з іншим режимом. Ми хочемо далі повернутися до адаптивного карантину. Тоді, в залежності від епідеміологічної ситуації, визначають той чи інший рівень обмежень, – заявив Максим Степанов.
Попри протести, у владі не планують скасовувати режим більш жорстких карантинних обмежень. Позиція МОЗ в цьому плані залишається незмінною.
Посилений карантин має діяти до 24 січня 2021 року. Жодних рішень щодо припинення раніше визначеної дати цих обмежень МОЗ не вноситиме та не підтримуватиме, – заявив під час вчорашнього брифінгу Максим Степанов.
План вакцинації
Щеплення вакциною проти коронавірусу має охопити щонайменше 50% населення області, закінчиться у 2022 році та проходитиме у 5 етапів. Про це на вчорашньому брифінгу у Хмельницькій ОДА розповів керівник Хмельницького регіонального штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Юрій Корева.
Планується, що вакцинацію проводитимуть на базі пунктів щеплень, які функціонують в лікувальних закладах. Також працюватимуть мобільні бригади, які проводитимуть вакцинацію тих категорій осіб, що не можуть самостійно відвідати заклад охорони здоров’я, – зазначив посадовець.
Для проведення першого етапу вакцинації не доведеться вдаватися до жодних додаткових заходів або закупівель, додав Юрій Корева. А от холодильне обладнання, в якому можна зберігати вакцину, доведеться закупити, оскільки в області такого наразі немає.
Як розповів Юрій Корева, вакцинуватимуть мешканців області за таким планом:
- 1 ЕТАП – медичні працівники та персонал, які надають стаціонарну допомогу хворим на COVID-19, мешканці інтернатів та будинків для людей похилого віку та працівники цих закладів, військовослужбовці, які беруть участь в ООС;
- ЕТАП 2 – медичні працівники та персонал, які надають стаціонарну допомогу іншим хворим (включаючи первинну медичну допомогу, працівників системи громадського здоров’я тощо), люди віком від 80 років;
- ЕТАП 3 – люди віком від 65 до 79 років, працівники ДСНС, Нацполіції, Нацгвардії, СБУ, військовослужбовці ЗСУ, МВС, вчителі та інших працівники сфери освіти;
- ЕТАП 4 – люди віком від 60 до 64 років, дорослі (віком від 18 до 59 років) із супутніми захворюваннями, які перебувають у групі ризику в зв’язку із захворюванням на COVID-19, інші категорії населення та професійних галузей із групи ризику;
- ЕТАП 5 – решта населення.
COVID-19 на Хмельниччині
Після кількаденного зменшення числа нових хворих на коронавірус, статистика захворювання знову різко стрибнула угору. У 348 мешканців краю позитивні тести підтвердили COVID-19:
- 90 – м. Хмельницький
- 38 – м. Кам’янець-Подільський
- 27 – Волочиський район
- 20 – Красилівський район
- 19 – Городоцький район
- 15 – Дунаєвецький район
- 14 – Кам’янець-Подільський район
- 13 – Деражнянський район
- 13 – м. Славута
- 12 – Білогірський район
- 12 – м. Нетішин
- 11 – Віньковецький район
- 10 – Полонський район
- 10 – Хмельницький район
- 9 – Ярмолинецький район
- 6 – м. Старокостянтинів
- 6 – Новоушицький район
- 5 – м. Шепетівка
- 4 – Славутський район
- 4 – Старокостянтинівський район
- 3 – Летичівський район
- 3 – Шепетівський район
- 2 – Ізяславський район
- 2 – Чемеровецький район
Лікується 4194 особи: 600 – стаціонарно, 3594 – амбулаторно. Одужало ще 295 осіб.
Додалося 5 летальних випадків:
- м. Кам’янець-Подільський: чоловіки – 59 та 86 років
- Городоцький район: жінка, 72 роки
- Ізяславський район: чоловік, 77 років
- м. Хмельницький: жінка 54 роки
Кількість летальних випадків внаслідок ускладнень через COVID-19 в області – 715, повідомляють у Хмельницькій ОДА.
Автор: Тетяна НовакЧитайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та Instagram, Twitter