Центр Хмельницького прикрасили прапорами
Звільнена від новорічно-різдвяної ілюмінації та ялинки пішохідна Проскурівська виглядає тепер зовсім інакше – урочисто та патріотично. До 92-ї річниці створення ОУН (Організації Українських Націоналістів) центр міста вбрали у червоно-чорне та синьо-жовте.
Ще вчора вдень на майданчику біля кінотеатру ім. Т. Шевченка комунальники завершували роботи з демонтажу новорічної ялинки, яка дарувала хмельничанам святковий настрій протягом двох місяців.
Також з вулиці прибрали ілюмінацію, до якої за чотири роки хмельничани вже звикли, як до незмінного атрибуту свята.
Натомість під вечір пішохідна Проскурівськая засяяла іншими кольорами – від Соборної до Свободи на честь річниці заснування Організації Українських Націоналістів її прикрасили червоно-чорними та синьо-жовтими прапорами.
Довідка: Наприкінці січня – на початку лютого 1929 року у Відні зібралось кількадесят українських діячів, які після поразки національно-визвольної боротьби залишили Україну. Наслідком їхньої зустрічі стало створення Організації українських націоналістів (ОУН) – політичної сили, яка відіграла дуже помітну роль в українській історії середини ХХ століття. (джерело – Радіо Свобода)
Фото: Хмельницький LIVE
У Хмельницькому свого часу червоно-чорний прапор став причиною зриву сесії обласної ради. 2018 року депутати з фракції ВО «Свобода» протягом чотирьох годин блокували трибуну, вимагаючи від колег по депутатському корпусу розглянути першим питанням порядку денного пропозицію використовувати в обов’язковому порядку червоно-чорний прапор в області разом із державним синьо-жовтим. Сесія тоді завершилася, так і не розпочавшись.
А кількома днями пізніше у Шепетівці на сесії міської ради депутати аналогічне рішення підтримали. До переліку дат, в які у місті вирішили офіційно піднімати червоно-чорний прапор, увійшли:
- день народження голови Проводу ОУН — Степана Бандери,
- День Соборності України,
- День пам’яті Героїв Крут,
- створення Організації Українських Націоналістів,
- річниця дня смерті головного командувача УПА Романа Шухевича,
- День українського добровольця,
- День пам’яті жертв політичних репресій,
- Свято Героїв,
- день народження полковника Армії УНР Євгена Коновальця,
- День Конституції України,
- проголошення Акту відновлення Української держави,
- день створення Української Головної Визвольної Ради,
- створення Української Військової Організації,
- День Незалежності України,
- День захисника України,
- День Гідності та Свободи.
Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та Instagram, Twitter