Новини
Події

Залізничникам Шепетівки два роки не підвищують зарплату

На фоні загальноукраїнської заборгованості, у Шепетівці ситуація краща – заробітну плату залізничники отримують вчасно. Проте її не підвищують вже два роки. Крім того, штат локомотивного депо не укомплектований – одна людина виконує роботу трьох.

З акції протесту залізничників і транспортних будівельників, яка проходила днями під стінами Кабміну, мітингувальники повернулися без очікуваного результату. Їх вимоги почули, проте не виконали.

Разом з колегами з усієї України участь у мітингу взяли 43 залізничники Шепетівського вузла: локомотивники, вагонники, колійники, станційні працівники, зв’язківці. На протест люди вийшли за гідні умови праці.

Сьогодні у Шепетівському локомотивному депо працює 470 людей. Для порівняння – минулого року ця цифра становила 540. За останні три роки з нашого підприємства з різних причин (за власним бажанням, пенсія, смерть) звільнилось 133 людей, – розповів го­ло­ва пер­винної проф­спіл­ко­вої ор­га­ні­за­ції ло­ко­мо­тив­но­го де­по Микола Максимчук

Штат шепетівських залізничників – не укомплектований. Одна людина виконує роботу трьох. При цьому, додає голова профспілки, 26 працівників оформлені на 4-денний робочий тиждень, хоча, виконуючи нормативи та плани, працюють усі п’ять.

На фоні загальноукраїнської заборгованості у 700 мільйонів гривень, у Шепетівці заробітну плату отримують вчасно. Проте її не підвищують вже два роки.

– Такий стан речей є грубим порушенням Галузевої угоди та колективних договорів, де написано, що адміністрація зобов’язана щорічно не менше, ніж на 25 % підвищувати оплату праці. Окрім того, нам не виплачують 13-ту зарплату, – коментує Микола Максимчук.

Керівництво на місці підтримує позицію працівників, проте вони теж є заручниками ситуації. Тому профспілка змушена мітингувати.

Наразі в Україні планують скликати позачергове засідання президії Ради профспілки, де мають ухвалити наступні кроки щодо захисту трудових прав і соціальних гарантій спілчан.

За матеріалами Хмельниччина. Північ.

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter