Новини
Суспільство

Середня зарплата на Хмельниччині сягнула 13 тисяч

Середня зарплатня (номінальна, штатних працівників) на Поділлі в червні становила 12965 гривень, що на 29,4% більше, якщо порівняти із торішнім червнем (10018 гривень). У порівнянні з цьогорічним травнем заробітна плата зросла на 10,3% (була 11757 гривень).

Варто зазначити, що червневий стрибок – характерне явище. Скажімо, торік спостерігалася аналогічна ситуація: на початку літа 2020-го зарплатня стрімко підвищилася з 8850 гривень до 10018. Передусім це пов’язано, як здається, з одночасною виплатою освітянам відпускних. Додамо, що внаслідок цього торік липневі та серпневі зарплати в області були меншими, ніж у червні. Дуже ймовірно, що й цьогоріч ситуація повториться.

Підтвердженням цього є показник темпів росту заробітної плати за сферами діяльності. Якщо загалом в області, як вже йшлося, зарплата у порівнянні з травнем зросла на одну десяту, то в галузі освіти – на 25,2% – до 13 608 гривень. Це стосується й професійної, наукової та технічної діяльності: високий темп зростання – на 24,4%, щоправда, лише до 11 269 гривень.

Також відносно високими темпами зростала винагорода праці у сфері тимчасового розміщування й організації харчування – на 17,5%, проте, варто зазначити, вона досягла… лише 4 848 гривень у червні. Ганебні, якщо відверто, цифри для нинішнього часу.

Теж низько оцінюють людську працю у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування: за місяць зарплата практично не змінилася (зросла на 0,6%) і становила 8 079 гривень.

Найвища ж заробітна плата, що звично для Поділля, зберігається (коштом Хмельницької атомної) в галузі постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря. За місяць зарплата зросла на 3,8% і досягла в червні 22 323 гривні, зазначили в Головному управлінні статистики у Хмельницькій області.

Стокове зображення від Depositphotos

Автор: Костянтин Зварич

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook