Новини
Освіта

У понад 800 закладах освіти на Хмельниччині не встановлені системи оповіщення про повітряну тривогу

На Хмельниччині всього нараховується 1272 заклади дошкільної та середньої освіти. Більше, ніж у половині з них, не встановлені сирени. Такі дані станом на кінець першої декади серпня озвучили на позачерговому засіданні обласної комісії з питань ТЕБ і НС у Хмельницькій ОВА.

Одна з головних умов, за яких навчальні заклади можуть проводити навчання в очному форматі – наявність у них (або поблизу) укриттів. Також важливою є наявність систем оповіщення – вона має “працювати максимально якісно і своєчасно подавати сигнал про повітряну тривогу”. На цьому наголосив під час засідання комісії ТЕБ і НС перший заступник начальника Хмельницької ОВА Сергій Тюрін. Проте за три тижні до початку навчального року більше, ніж половина закладів освіти такої системи сповіщення не мали.

Як повідомили під час засідання комісії, системами оповіщення станом на 10 серпня було обладнано 287 шкіл з 579 та 168 дошкільних навчальних закладів з 693. Тобто всього 455 з 1272 закладів освіти. 817 закладів освіти (292 школи та 527 дитсадки) системи оповіщення не мали.

Крім того, як повідомили під час засідання комісії, після майже шести місяців війни не у всіх громадах області встановлені сирени та не скрізь придбані системи автододзвону для оповіщення керівного складу цивільного захисту.

Тож мешканцям громад, де досі не чутно сирену, залишається сподіватися на додатки у телефонах та на ФБ-приймачі, яких по області у громадських закладах встановлено 1 823.

Керівники громад та навчальних закладів мають терміново усунути всі недоліки, аби мешканці мали можливість вчасно перейти в укриття та перебувати у безпеці під час загрози,наголосив Сергій Тюрін.

Нагадаємо, внаслідок російських обстрілів на Хмельниччині зазнали пошкоджень два навчальні заклади.

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News  Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook