Новини
Китайгородська сільська

«Донати і посилки – це теж зброя»: як громада з Хмельниччини допомагає фронту

Китайгородська територіальна громада, яка є членом Асоціації міст України в Хмельницькій області, з початку повномасштабного вторгнення рф спрямувала усі зусилля на допомогу війську та громадянам, що змушені були полишити свої домівки, тікаючи від війни. Про благодійність та згуртованість задля перемоги розповів сільський голова Юрій Безродний.

Очільник громади на Кам’янеччині зазначає, що донати та посилки на фронт – це теж зброя, що допомагає військовим бути в ресурсі та виконувати завдання в повній бойовій готовності.

Працівники Китайгородської сільської ради постійно долучаються до зборів на потреби армії, і трудовим колективом вирішено централізовано передати частину заробітної плати на допомогу захисникам.

«Ми живемо і працюємо завдяки хлопцям. І їхні потреби, чи то в спорядженні, чи в їжі, там, на передовій, це не проблеми їхньої родини, а наші спільні. Ці кошти спрямуємо адресно на підтримку військовослужбовців з нашої громади. Звернення є завжди, адже на війні ресурси швидко закінчуються. Якщо ми знаємо, що треба щось придбати, одразу зможемо реагувати», – пояснив ініціативу сільський голова Юрій Безродний.

В сільській раді акцію планують зробити щомісячною, адже таким чином працівники роблять свій особистий вклад в загальну справу наближення перемоги.

Спорядження, амуніція, спальники, продукти, засоби гігієни, медикаменти тощо – все це на постійній основі передається з громади нашим військовим. І коли, з приходом зими, на позиціях зросла потреба в утепленні, Китайгородською громадою було передано для захисників-односельчан буржуйки та генератори.

«Особисто вивчив потребу в обладнанні наших військових, аби воно потрапило за місцем призначення. Радіємо, що допомога надійшла туди, де найнеобхідніше. Фотозвіт вдячності від наших рідних заспокоює, що бійці будуть зігріті у в морозні дні і не відволікатимуться на труднощі польових умов», – каже голова.

Щоб вони відчували, як їх чекають з перемогою, небайдужі мешканці, депутати, старости, працівники закладів бюджетної сфери, місцеві підприємці не припиняють гуртуватися, донатити, волонтерити, аби потішити їх гостинцями з дому.

«Невтомні бджілки-трудівниці живуть у селах громади та систематично готують ситні обіди на Схід: печуть солодощі, ліплять вареники, консервують, зносять продукти. Скільки триває війна, стільки пакують передачі церковні громади наших населених пунктів. На кухарські цехи перетворилися місцеві заклади культури, де небайдужі одягають фартухи та готові працювати на кухні до перемоги. А ще на склади гуманітарної допомоги, місця із плетіння маскувальних сіток, виготовлення окопних свічок тощо», – каже з гордістю очільник Китайгородської громади.

Проведення різних заходів, ярмарків, спортивних подій  в громаді та закладах освіти і культури теж мають благодійну мету – збір коштів на потреби ЗСУ.

Влітку об’єдналися на відкритий благодійний захід «Мій Ангел має крила ЗСУ». Тоді мешканці громади показали свою свідомість та щирий патріотизм й гуртом зібрали понад 80 000 гривень. Донати не припинялися, внески не обмежилися кордонами громади і кошти надсилали друзі з інших населених пунктів. В підсумку благодійна скринька поповнилася на 136 000 грн. За них придбано сучасний професійний безпілотник DJI Mavic 3E, який передано у військову частину, де служить наш земляк.

«Наша повага кожному, хто допоміг підрозділу отримати цю «пташку», в яких на фронті є особлива необхідність. Вона – вже в роботі і допомагає нам вправно нищити ворога. Слава Україні! Героям слава» – записали подяку захисники.

Юрій Безродний додає, що на цей час припав стрімкий розвиток міжнародного партнерства і дружні країни підставили своє плече допомоги. У серпні минулого року відбулося підписання угоди про співпрацю між громадою Китайгорода та польською гміною Котля. Так, громада отримала першого закордонного побратима.

«Наша делегація була запрошена до участі в щорічному фестивалі обжинок, що знаменує собою закінчення збору врожаю в Польщі. Разом з польськими колективами на сцену вийшов наш гурт «Мальви» Китайгородського ліцею, який патріотичними піснями гідно представив Україну на міжнародному рівні, що оцінили польські побратими та ще раз висловили свою підтримку українському народу. Кожна така поїздка, кожен виступ – це нове слово про Україну і за Україну», – наголошує сільський голова.

Незабаром від друга з Польщі в громаду прибув цінний подарунок – пожежна машина, що слугуватиме збереженню життя і здоров’я жителів наших сіл. В рамках домовленостей вдалося реалізувати не одну гарну справу в допомозі внутрішньо переміщеним особам, пільговим категоріям населення, військовим, і не один гуманітарний вантаж був доставлений з-за кордону.

Вслід за іноземною у Китайгорода з’явилася ще одна громада-побратим всередині країни. Міжмуніципальне співробітництво започаткувалося з Олексіївською сільською територіальною громадою Харківської області. Громади інтегрують свої знання, ідеї та ресурси у взаємному розвитку, здійснюють активний культурно-економічний обмін та створюють спільні проєкти.

«Першим таким стало оздоровлення діток з Харківщини в селі Колодіївка на берегах Дністра. На деякий час дітки змогли відволіктися від жахіть війни, адже громада-побратим знаходиться по сусідству з лінією фронту», – пояснює Юрій Безродний.

Зазначимо, за кроки в наближенні перемоги сільського голову Китайгородської територіальної громади Юрія Безродного нагороджено почесною медаллю «За волонтерську діяльність». Голова зазначає: висока відзнака – це вклад громади, кожного небайдужого мешканця в допомогу війську.

З початку повномасштабного вторгнення за короткий період часу в сільській раді було налаштовано безперервну роботу задля реєстрації та прихистку внутрішньо переміщених осіб, забезпечення комфортних умов проживання та речей першої потреби.

«За увесь період через громаду пройшло майже пів тисячі переселенців. З щирим співчуттям та розумінням їх зустрічало місцеве населення, яке ділилося житлом, харчуванням, одягом. На благодійництво та допомогу постраждалим, вразливим верствам, військовим була націлена активна співпраця громади з волонтерами,  меценатами, районною військовою адміністрацією, районною радою тощо», – розповідає очільник Китайгорода.

Україна – єдина і в радості, і в горі. Тож Китайгородською сільською радою було спрямовано 300 000 грн з бюджету на допомогу Херсону в рамках проєкту «Пліч-о-пліч» – для відновлення житла населення Високопільської селищної територіальної громади.

Не стояла осторонь громада й коли зухвала ворожа атака наробила шкоди на півночі Хмельницької області. На поміч Шепетівщині було відряджено  працівників КП «Надра Кам’янеччини Китайгородської сільської ради» у складі бригади району з ліквідації наслідків обстрілів та негоди.

Поряд з новими викликами знаходили у громаді і можливості для посилення  соціального захисту та підтримки місцевих мешканців. Юрій Безродний наголошує, що саме в цій сфері досягнуто найбільше нововведень.

«У нас запрацював «соціальний перукар». Безкоштовно і з виїздами у села він надає послуги найменш захищеним жителям громади. Також сільською радою вперше було виділено матеріальну допомогу для старших жителів громади вікової категорії 80+ в знак подяки за важку працю та віддані сили на користь держави», – ділиться голова.

І з впевненістю додає, що зупиняти на досягнутому у громаді наміру не мають. Надалі продовжуватимуть усіма силами наближати перемогу, дбати про тих, хто потребує та невтомно працювати:

«Тримаймося разом, б’ємо окупанта в тилу та інвестуємо в наші ЗСУ. Щоденно пам’ятаємо, якою ціною кується наша перемога. Доземно вклоняємося усім Героям, які боронять рідний край. Вічна пам’ять нашим небесним захисникам».

За інформацією пресслужби Асоціації міст України

Автор: Адміністратор сайту

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook