Новини
Хмельниччина туристична

На Хмельниччині студенти почали археологічні розкопки на кургані

Минулого тижня в рамках археологічної практики у селі Маліївці, що у Новодунаєвецькій селищній територіальній громаді, розпочала свою роботу об’єднана археологічна експедиція Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка та Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

Археологічні дослідження розпочалися під егідою комунального закладу культури обласної ради «Малієвецького обласного історико-культурного музею» з ініціативи директорки музею Анастасії Донець. За її словами, курган в Маліївцях – пам’ятка археології.

У нього вигідне розташування – одразу біля дороги, отже, результати розкопок і музеєфікація об’єкта стануть підсиленням туристичного потенціалу Малієвець. Ми надзвичайно щасливі, що маємо в музеї достатню матеріальну базу, щоб студенти і наукові керівники могли у нас перебувати під час археологічної практики, – зазначила Анастасія Донець.

В останню ніч перед початком робіт відбулося посвячення студентів у археологи: палили багаття на кургані – просили древні світи відкрити свої таємниці в ім’я науки. Ритуал, звісно, вигаданий, але це було неймовірно. Студенти запам’ятають цю посвяту на все життя. А хтось із них, можливо, стане професійним археологом.

За інформацією Хмельницької обласної ради

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook