Новини
Суспільство

Соціальний магазин «ДоброЗахист» у Хмельницькому готують до закриття

Понад 2 роки благодійна локація «ДоброЗахист» надає безкоштовно одяг, взуття, предмети побуту, гігієну, продукти для внутрішньо переміщених осіб, які знайшли свій прихисток у Хмельницькому. За цей час послугами соціального магазину скористались близько 30 тисяч ВПО.

Ідея створення магазину з’явилась у березні 2022 року, коли на територію Хмельниччини масово почали прибувати українці з північних і східних областей. Люди брали з собою найнеобхідніше, часто не маючи можливості збирати достатню кількість речей. Саме тоді група волонтерок з Київщини допомогла волонтерському центру «Захист» облаштувати перший «ДоброЗахист» на вулиці Шевченка. В організації магазину допомогли підприємці, зокрема Vishak.ua та ТОВ Поліграфіст. Згодом з’явилась ще одна локація у мікрорайоні Озерна. Соціальний магазин «ДоброЗахист» у комплексі Urban Street» працює і зараз.

«За понад два роки ми прийняли тисячі переміщених осіб, роздали тонни одягу. У нас на локації зараз працює 10 волонтерок. Більшість з них – ВПО з Харківщини, Донеччини, Запоріжжя, Луганщини. У цих дівчат росія забрала все найдорожче. Та вони не зневірились і разом з волонтерками-хмельничанками тричі на тиждень допомагають іншим українцям», – розповідає про роботу «ДоброЗахисту» його координаторка Наталія Федченко.

Спочатку на локації роздавали переважно вживаний одяг, який отримували з Європи, новий одяг з’являвся завдяки хмельницьким підприємцям, зокрема таким як фірма StileNika, яка кожного сезону привозить свою продукцію. Вже понад рік левову частину одягу і взуття «ДоброЗахист» отримує від самих хмельничан, які діляться власними речами аби допомогти тим, хто їх потребує.

«Ми вдячні всім, хто підтримує життя цього потужного волонтерського проєкту: волонтеркам, небайдужим хмельничанам, підприємцям, партнерським організаціям. Завдяки спільній роботі тисячі українців відчули турботу і підтримку у скрутний час, – говорить виконавча директорка ГО «Захист – об’єднання волонтерів» Леся Стебло. – Наразі, через низку причин, нашою командою прийняте рішення через два місяці згорнути роботу «ДоброЗахисту». Та часу  достатньо аби кожен мешканець Хмельницької громади міг прийти сюди і вибрати для себе все, що йому потрібно або ж поділитись тим, чим вже не користується».

Волонтери нагадують, соціальний магазин «ДоброЗахист» працює щовівторка, щочетверга та щосуботи з 11:00 до 14:00 за адресою: м.Хмельницький, вул. Січових стрільців, 6, вхід зі сторони внутрішньої парковки комплексу Urban Street.

Сюди можна принести чистий, цілий та охайний одяг, взуття, іграшки, ковдри, подушки, постільну білизну, рушники, речі для дітей. Отримати речі безкоштовно можуть внутрішньо переміщені особи, а також хмельничани, які опинились в складних життєвих обставинах. У магазин запрошують не лише жителів Хмельницької громади, а й усієї області.

Автор: Наталя Кошай

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook