Новини
Культура

Вишуканість побутового натюрморту представили на мінівиставці у Хмельницькому

У Хмельницькому обласному художньому музеї продовжується вітально-просвітницький проєкт «БУДЬМО!», присвячений художникам-ювілярам 2024 року, твори яких знаходяться у колекції музею.

Виставковий герой цього місяця – український живописець, член Національної спілки художників України Олександр Власенко, який 14 вересня зустріне свій 70-й день народження.

Нагадаємо, що проєкт «БУДЬМО!» націлений не лише на те, щоб привітати митців з прийдешніми ювілеями або згадати тих художників, які вже в кращому світі. Його головною метою є презентація оригінальних творів фондової збірки музею, більша частина якої під час війни евакуйована у безпечне місце.

Тож від лютого 2022 року до кінця 2023 року твори з колекції взагалі не експонувались. Саме тому виставковий проєкт через мініекспозиції презентує топові твори музею хоча б у такий спосіб.

До уваги шанувальників вишуканого і, головне, професійного живопису представлена всього одна робота – це натюрморт художника Власенка, який має цікаву, неординарну назву «АЛЮМІНІЙ, ЛАТУНЬ ТА ПАЯЛЬНА ЛАМПА», написаний у 1987 році.

 І дійсно, назва буквально відображає всі представлені на полотні предмети, що завдяки майстерності художника набувають неочікуваної вишуканості, ба навіть помпезності.

Тут кожен предмет: лампа, колба з якоюсь олією, дріт – можуть сміливо посперечатися з красою найсвіжіших квітів чи найстигліших фруктів. Обране художником з першого погляду занадто темне тло картини навпаки підкреслює унікальні візуальні властивості героїв натюрморту.

Художник з любов’ю та  академічною точністю передає фактури скла, металу, старого дерев’яного столу. Розглядаючи ближче роботу, ти ніби занурюєшся в казки про старого чарівника, а може годинникаря чи алхіміка, який от-от винайде щось надзвичайне. А потім туман враження розсіюється і до тебе приходить розуміння того, що, якби тобі трапилася на очі ця композиція в реальному житті, ти б точно не звернув на неї увагу і пройшов повз. А в цьому і полягає чарівництво мистецтва і митців, які перетворюють звичне і побутове на прекрасне і загадкове.

Про Олександра Власенка та його арторієнтири кураторка виставки, науковиця ХОХМ Олена Скорук зауважує, що великий вплив на художника здійснили митці  «золотого віку», які стали взірцем і прикладом для наслідування їх майстерності:

Ця робота демонструє віртуозну майстерність художника відтворювати абсолютно різні за фактурою і матеріалом предмети: від скляної пляшки з рідиною, металевої паяльної лампи у кіптяві, алюмінієвого дроту до паперового сувою, старої порепаної дерев’яної стільниці тощо. Попри те, що на полотні зображено звичайні робочі матеріали та інструменти, картина заворожує естетичною довершеністю, композиційним рішенням, високою культурою малярства та свідчить про захоплення Олександра Власенка гіперреалізмом та класичним голландським натюрмортом.

Запрошуємо пошукати свою чарівність у простих речах в просторах фойє Хмельницького обласного художнього музею, де вас точно неочікувано, майже магнетично привабить простий і такий щирий художник Олександр Власенко та його друзі – алюміній, латунь та паяльна лампа.

Виставку однієї картини можна переглянути протягом місяця.

Довідково: ВЛАСЕНКО ОЛЕКСАНДР МИХАЙЛОВИЧ (14 вересня 1954, радгосп «Степовий», Казахстан) – живописець. (від 1989). Закінчив Харківський художньо-промисловий інститут (1979; викладачі: Наталія Вергун, Адольф Константинопольський). Учасник всеукраїнських, всесоюзних, зарубіжних мистецьких виставок від 1982. Персональні – у Харкові (1992), Лімассолі (Кіпр, 1996), Філадельфії (1999), Ескондідо (2000–02), Нью-Йорку (2003; усі – у США). Працював на Харківському художньо-виробничому комбінаті (1981–90). На творчій роботі. Твори зберігаються у Харківській художній галереї.

Читайте також: Кугель, варнечкіс та кошер-стайл – з чим знайомили хмельничан під час «Єврейського вікенду»

Автор: Ольга Нікітіна

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook