Волонтерок Українського Червоного Хреста з Хмельницького відзначили з нагоди свята
5 грудня відзначається Міжнародний день волонтера. З початком повномасштабного вторгнення росіян в Україну праця людей, які допомагають та підтримують інших, стала, як ніколи раніше, актуальною. Один з напрямків, який повністю орієнтований на волонтерство, є діяльність Українського Червоного Хреста, який на Хмельниччині активно долучився до підтримки, в першу чергу, внутрішньо переміщених осіб, у лютому 2022 року. Сьогодні у Хмельницькому двох волонтерок обласної організації відзначили з нагоди свята.
За три роки війни кількість напрямків діяльності Українського Червоного Хреста на Хмельниччині суттєво збільшилася. Серед різних видів допомоги, яку надає обласна організація УЧХ, є й психосоціальна підтримка дорослих та дітей, які через російську агресію та вимушене переміщення в інші регіони, де мають починати життя спочатку, переживають не найкращі часи та емоції. Заходи з елементами творчості, розвантажувальні сесії, психологічна підтримка, емоційна стійкість, турбота про себе та про інших – цей перелік можна ще продовжувати. Лише у 2024 році за напрямком «Психічне здоров’я та психосоціальна підтримка» проведено понад дві тисячі різноманітних заходів, а від початку повномасштабного вторгнення їх нараховується в рази більше.
Варто зазначити, що волонтерство – це свідомий вибір, до якого кожна людина приходить своїм шляхом. Тетяна Аксентюк та Тетяна Кордяк – волонтерки Хмельницької обласної організації УЧХ, чий внесок у справу волонтерства сьогодні вшанували та відзначила влада Хмельниччини.
![нагородження волонтерів Червоного Хреста](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2024/12/volontery-nagorodzhennya-01.webp)
![нагородження волонтерів](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2024/12/volontery-nagorodzhennya-02.webp)
Ми поспілкувалися з однією з Тетян, аби дізнатися, яким був її шлях у волонтерство та чим воно є для неї.
Тетяна Аксентюк у Червоному Хресті – з травня 2022 року. Її напрямок – надання психологічної підтримки дітям та ветеранам і їхнім родинам.
Ще один проєкт, в якому я беру участь, – «Емоційна стійкість», в якому для дітей віком 10-14 років ми проводимо інформаційні заходи, на яких розповідаємо, що таке насильство, які у дітей є права та обов’язки, яка їхня роль у цьому світі тощо, – розповідає Тетяна.
Що до того, як стала волонтеркою та чим для неї є волонтерство, жінка каже:
Моя життєва позиція – допомагати людям. Коли почалася війна, я робила те, що могла на той час: ліпила вареники, допомагала військовим. Згодом моя колега, яка також є волонтеркою Червоного Хреста, запропонувала пройти ввідний курс, де я дізналася, що це за організація, що таке волонтерство, як я особисто можу допомогти тим, хто опинився у складних життєвих обставинах та потребує підтримки. Я розумію, що всім допомогти я не зможу, але все, що від мене залежить, і все, на що вистачить сил, я роблю.
Після перемоги, каже Тетяна, волонтерити вона не припинить.
Автор: Тетяна НовакЯк психолог, я розумію, який чималий шмат роботи з відновлення психічного, ментального здоров’я людей, яких так чи інакше зачепила війна, на нас чекає. І я до цього готова.
Всі новини на одному каналі в Google News Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook