Новини
Події

У Хмельницькому акції підтримки родин зниклих безвісти та полонених допомагають долати невизначену втрату

У Хмельницькому відбулася 124-та акція «Поверніть героїв з полону», спрямована на підтримку родин військовополонених та зниклих безвісти військовослужбовців. За словами координаторів на майданчику щотижня присутні представники захисників та захисниць з понад 60 підрозділів Збройних Сил України. 

На сьогодні Реєстр зниклих безвісти за особливих обставин містить інформацію про 55 тисяч осіб. Більшість із них – військовослужбовці. Ця цифра є досить динамічною: коли місце перебування зниклих безвісти осіб встановлюють, у деяких випадках виявляється, що людина, наприклад, у полоні. На жаль, встановлюємо і загиблих серед тих, кого вважали зниклими безвісти, – розповів заступник міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко в інтерв’ю “Укрінформу”.

Якщо військовий загинув, він все одно залишається в Реєстрі зниклих безвісти, поки не повернуть тіло, зазначив заступник міністра.

У Хмельницькому ці акції проходять щопʼятниці та збирають понад сотню учасників, більшість із яких — родини зниклих безвісти військових. За словами координаторки акції Лесі Стебло, кількість таких родин за останній рік значно зросла та становить понад 80% учасників акцій. 

Родини безвісти зниклих військовослужбовців живуть у стані постійної повторної травматизації та невизначеності. Це складний емоційний стан, який важко подолати без підтримки з боку суспільства та держави. Законодавець має працювати над змінами, аби забезпечити ці родини належною допомогою. Невизначена втрата — це постійне горе, яке не лише впливає на саму родину, а й на суспільство в цілому. Ми ризикуємо втратити не тільки військовослужбовця, а й цілу родину, яка через пережитий біль і стрес може відокремитися від соціуму, — зазначила Леся Стебло.

Що таке невизначена втрата?

З погляду психології, невизначена втрата є однією з найскладніших форм горя. Вона виникає, коли людина не має чіткої відповіді на питання, чи її близька особа жива, чи ні. Це постійне очікування та боротьба між надією і страхом. Через це процес переживання горя затягується, що часто призводить до хронічного стресу, депресії та ізоляції.

Такі емоційні переживання ускладнюють інтеграцію родин у суспільство та впливають на їхню здатність до активної участі у соціальному та економічному житті. У випадку родин військових ця ситуація має особливо важливий вплив, оскільки соціальна згуртованість є ключовим фактором опору в умовах війни.

За словами учасників акцій, спільнота, яка сформувалась, дає ту психологічну підтримку для тих, хто чекає. Та однозначно цього замало. Зокрема через те, з якою неповагою та несправедливістю стикаються ці родини у повсякденному житті, – підкреслює Леся Стебло. 

Завжди попри обставини

Попри ризики та складні умови, такі акції у Хмельницькому проводяться щопʼятниці з 12:00 до 13:00 у центрі міста біля ТЦ «Дитячий світ». Крайній захід був перерваний через загрозу застосування балістичної зброї, але учасники залишаються відданими своїй справі. Вони збираються, аби вимагати повернення своїх близьких та привернути увагу до цієї гострої проблеми.

«Акції «Поверніть героїв з полону» у Хмельницькому стали символом незламності родин військовополонених та зниклих безвісти. Їхня стійкість і віра нагадують усім нам про те, що боротьба за кожного героя триває», – зауважує Леся Стебло.

Автор: Наталя Кошай

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook