Дві виставки одночасно відкрилися у Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї (ФОТО, ВІДЕО)
У КЗК “Хмельницький обласний краєзнавчий музей” відбулося відкриття проєкту «МИСТЕЦТВО – ВОЇН», що гармонійно поєднав дві окремі та незалежні виставки – «Нескорені» та «Квіти незламності».
Авторка останньої – харків’янка Анастасія Пономарьова. Мисткиня перетворила понад сотню військових артефактів на артоб’єкти. Для цього застосувала 15 видів народних розписів.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2025/02/anastasiya.webp)
Це Петриківський розпис найвідоміший, Самчиківський, який у нас тут популярний, його знають. Є маловідомі – Слобожанський, Полтавський, про нього дуже мало інформації, буквально декілька майстрів ним займаються. Є Косівський, Опішнянський – це розписи на кераміці, – розповіла Анастасія.
Майстриня розписувала гільзи різного розміру, тубуси та інші військові артефакти близько року. Загалом створила 125 експонатів.
Ці артефакти з різних ділянок фронту, деякі з полігонів. І мені здається, це дуже символічно, що наші вороги закидають нас ракетами, а ми на їх уламках відтворюємо свою культуру та традиції, – прокоментувала майстриня.
За словами Анастасії, гільзи на розпис їй давали волонтери, тож їх у майстрині зібралося достатньо для створення колекції, що символізувала б незламність українського народу.
Авторка ще однієї виставки «Нескорені» – хмельничанка Вероніка Ковальчук. Вона створила серію фотокартин українських жінок в етнічному одязі. Зокрема, в експозиційній залі представила 34 свої роботи.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2025/02/veronika.webp)
Про що ця фотосесія? Про те, що українська жінка – сильна, гарна, незалежна, але водночас дуже ніжна і тендітна. Якщо подивитися деталі, ми підбирали строї українські, тобто поринали в нашу етніку, в нашу культуру, щоб нести її в наше сьогодення, адже історія не повинна забуватися, і ми є її продовженням, – прокоментувала Вероніка.
Дві виставки вирішили об’єднати, адже вони мають спільну важливу мету – розповісти й показати відвідувачам музею, який незламний український народ, а також популяризувати багатогранність нашої культури.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2025/02/vystavka-muzej-01.webp)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2025/02/vystavka-muzej-02.webp)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2025/02/vystavka-muzej-04.webp)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2025/02/vystavka-muzej-03.webp)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2025/02/vystavka-muzej-06.webp)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2025/02/vystavka-muzej-05.webp)
З одного боку, це нібито дві різні виставки. Але їх об’єднує те, що створені вони були під час війни, і створені, можна так сказати, в результаті війни. Війна накладає, звичайно, відбиток на емоції усіх людей, але для митців це, мабуть, особливо значимо, оскільки вони ось ці емоції вміють вилити у певні твори, у твори мистецтва, – наголосила заступниця директора обласного краєзнавчого музею Наталія Мовчан.
Експонуватимуть виставки до 17 березня.
Нагадаємо, наразі у Хмельницькому можна побачити також вироби з бісеру, представлені на виставці “БісерКрафт”.
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook