Про загибель відомого у Хмельницькому художника-монументаліста та викладача Андрія Томчишина, який під час повномасштабного вторгнення став на захист України, повідомили у соцмережах. Обставини та місце загибелі наразі невідомі.
Вдень стрічка Фейсбуку підкинула добірку фото з вулиць Хмельницького. Просто набір світлин під назвою “Атмосфера Хмельницького”. Серед них було й таке:

Це – відомий стінопис на будинку, в якому розміщується Хмельницький музей-студія фотомистецтва. Його автор – Андрій Томчишин, або як його ще називають – А.Том.
Мурали, створені Андрієм, хмельничани добре знають, адже вони завжди впадають в око на вулицях міста. Хоча, можливо, багато з тих, хто ними милується, прогулюючись містом, і не знали імені їх творця. Не знали доти, поки не дізналися про його загибель.
В пам’ять про митця хмельничани пишуть:
Лютий 2022 року. До повномасштабного вторгнення. Отримую дзвінок від Андрія Томчишина. Просить зустрітися для приватної розмови. Зустрічаємося. Каже: «Відчуваю, що новий етап війни невідворотний, путін не заспокоїться. Я не хочу щоб росіяни прийшли в Хмельницький до моїх дівчат. Допоможи мені потрапити добровольцем до ЗСУ». Сконтактував його з хлопцями. Андрій — щасливий та вмотивований — пішов у військо. Згодом перетинаємося в місті. Каже: «Маю досвід — з невеликою кількістю набоїв біля Пісків, з окопа, сам відбивав штурми свинособак. Був там, де інші боялися бути». Попросив допомогти дістати тепловізор, адже навчався бути розвідником. «Волонтери Поділля» допомогли йому. Довго не мав про нього звісток. І ось тепер дізнаюся: цей творчий і щирий чоловік, автор і художник багатьох муралів, що прикрашають наш славний Хмельницький, активіст, викладач, митець, справжній захисник, доброволець, військовослужбовець ЗСУ Андрій Томчишин загинув. Переконаний: найкраща пам’ять про нього — це конвертування нашого суму і гніву у знищення свинособак. Із такою завзятістю, як це робив він. Пам’ятайте про нього та інших Героїв та допомагайте Силам Оборони України.
Неосяжна втрата… Андрій Юрійович залишив по собі великий спадок… Але скільки міг би ще зробити… не вистачає слів… Біль…смуток… Злість…. Світла пам’ять… Вічний спокій!!! Слава Герою!!!Андрій Томчишин – автор майже десятка стінописів нашого міста…. Викладач Хмельницької художньої школи… Митець, Патріот, Герой…
Війна забирає і не зважає на талант чи високу місію. Холодно і різко. Просто забирає. Художник, викладач, митець нагороджений скромністю і даром – Андрій Томчишин назавжди залишиться у своїх муралах як відомий А.Том. Немає слів….. Слава Герою
Поклавши пензлі, художник Андрій Томчишин взяв автомат. Найкращій команді учнів, переможцям в інтелектуальному конкурсі брейн-ринг «Моя позиція» за знаннями законодавства про місцеве самоврядування я вручала кубок «Свобода». Автором кубку «Свобода» був хмельницький художник-монументаліст, борець за волю України, добрий серцем, людяний і щирий Андрій Томчишин, який любив Україну, творив для України і віддав своє життя за Україну! Вічна памʼять, шана і слава!
Андрій Томчишин художник багатьох найкращих муралів, що прикрашають наш славний Хмельницький, активіст, викладач, митець, справжній захисник, доброволець, військовослужбовець ЗСУ загинув…. Пам’ятайте про нього….
Сьогодні я дізналась про загибель мого Вчителя. Томчишин Андрій Юрійович. Атом.
Як же боляче втрачати таких хороших та талановитих людей….. Скільки ще міг намалювати Андрій красивого у нашому місті…
Андрій… Пишаюсь, що знав тебе. Серце болить, що не потисну тобі руку знову. Вічна пам’ять і спогади…
Деякі з робіт Андрія Томчишина у Хмельницькому:





ДОПОВНЕНО: Як повідомила у соцмережах мистецтвознавиця Людмила Рожко-Павленко, Андрій Томчишин загинув 26 березня 2025 року на Торецькому напрямку східного фронту. До свого 43-го дня народження, 27 квітня, Андрій не дожив місяць.
Його знають у Хмельницькому за яскравими, талановитими стінописами – розписами («Козак Мамай», «Осінній джаз», «Проскурів у перспективі» (на будівлі, де міститься музей-студія фотомистецтва), «Малий герб України», Мурал на честь спецпризначенців АТО/ООС, Розпис на стіні міської дитячої поліклініки тощо), у храмах п’яти сіл Хмельниччини можна побачити монументальні розписи, мозаїки, вітражі, виконані А. Томчишиним на духовно-релігійні теми, – написала пані Людмила.
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







