З 2000 року Хмельницький благодійний фонд «Хесед Бешт» в рамках культурно-просвітницької діяльності займається дослідженнями та популяризацію традицій та історії унікальної історичного явища – штетлів.

Сам цим словом від початку 14 століття називали маленькі містечка, більшість населення в яких за етнічною ознакою належало до євреїв.

Літературно-публіцистична збірка вже вдев’яте презентує царину національних традицій, звичаїв та історій локальних євреїв, які проживали на Поділлі.
Мета цієї збірки — ознайомити читачів із сучасною єврейською спадщиною Общинного округу “Хесед Бешт” через призму особистих історій, роздумів та творчих робіт. Концепція видання базується на різноманітних формах самовираження – розповідях, есе, поезії, інтерв’ю, – які відображають єврейську ідентичність та спадщину в контексті теми «МИ — НАРОД», – йдеться в описі до видання.
Основною цінністю протягом 25 років діяльності фонду, яку всі попередні випуски транслює видання, є милосердя, під гаслом: «Справи йдуть за добрими серцями».
В межах презентації також до ознайомлення була представлена виставка всіх попередніх випусків видання.

На презентацію завітали автори статей та літературної частини нового видання, а також гурт працівників книгозбірень міста та області, митці і волонтери фонду. Мистецькою окрасою презентації стали виступи поетів громади та пісенного колективу «Шир Самеах».

Крім того, з вітальним словом до прийдешнього свята Песах виступив рабин міста Хмельницького Йосип Тейтельбаум.

З новим випуском «Штетлу», об’єднаного темою «Ми-Народ!», можна ознайомитися у бібліотеці фонду за адресою: вулиця Кам’янецька, 58/1, Общинний центр «Тхія» та на сайті ХБФ «Хесед Бешт».




Читайте також: Хмельницька юдейська громада зустріла свято Пурім (ФОТО)
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







