ART TRIP / «Мистецька Подорож» – такий формат проведення мистецьких заходів представили натхненники спільноти “Art A” цього вікенду у приміщенні Хмельницького обласного художнього музею.
«А на що ви готові заради мистецтва?» – з таким питанням на самому початку артвечора звернувся до зали співорганізатор події, поет і військовослужбовець Андрій Куранов, тим самим презентуючи новий формат, апробацію якого «пережив» хмельницький глядач.
Сучасне молоде і рішуче мистецтво через театралізовані постанови, поетичні читання та музичні номери представили свої інтереси, теми артвисловлювань та омажі на культові твори світового мистецтва.
До участі у події команда ГО “Art A” запросила, як хмельницьких майстрів слова, так і гостей з мистецького кола Харкова, Житомира та Рівного. Запрошувальне повідомлення майоріло емоційними очікуваннями:
«На вас чекає справжня дурка: філософські роздуми про суть мистецтва під гірким соусом мафіозних воєн; іронічні страждання по втраченому коханню у комедії дель арте; галерея Творче Нежить привезе вам поп-ап виставку сучасного андеграундного мистецтва. Повірте, цей ART TRIP ви довго не забудете!»
Відкрили «ART TRIP» одіозні панк-театрофіли з Харкова «The OPG», які презентували авторську поетичну виставу з елементами крінж-перформансу

Харківське об’єднання The OPG (Одеська Поетична Груповуха) показали Хмельницькому, що театр може шокувати, буває деколи абсурдним, деколи неочікуваним та при цьому він заставляє задуматись, – коментує організатор події, поет Євген Остапчук.

Дійсно, двоє молодиків у лікарняних сорочках рясно прикрашених рожевими фламінго з мейком групи «KISS» не могли не заявити про себе непомітно. Їхні багатошарові діалоги і кроссекторальні завершення дійсно розраховані не на широку глядацьку авдиторію. Проте, ці митці мають чітке позиціонування себе, як протестних щодо традиційного сприйняття мистецтва, кураторської режисури та законів сцени у загально-утвердженому сприйнятті. Харків’яни поділилися з нашими кореспондентами власними арт-звичками.
Так, наприклад OPGівці – стійкі противники попередніх сценаріїв, тож представлений хмельничанам твір є повною імпровізацією з точки зору текстового наповнення. Цим молодикам відверто подобається «шокувати» і «подивовувати», називаючи себе панкфутуристами. І тут варто зауважити, що в часи саме «тих» футуристів також сприймали «великими очима». На нашу думку, зміна часу, відступ громадської та інших категорій цензури відкрили шляхи до творчості, які наразі вже не захлопнути і не залити бетоном. Чи це на краще? Питання залишається відкритим. Але цей час точно інших, а саме про «інших» вже колись писав величний Сартр.
Події від громадської організації “Art A” не є тривіальними, хмельничани можуть дізнатися про сучасних українських митців, завести цікаві знайомства, познайомитися із поезією, яка залишає позитивні враження. Заходи від “Арт А” це унікальний культурний продукт, який залишає слід у історії не тільки Хмельницького, а й України, – зазначає Євген.


Поетичну ноту живості та словотоку забезпечували цього вечора поетки: Ірця Кошлата (Хмельницький), Олександра Комісарова (Рівне) та Ніла Ревчук. Під час виступів поеток відчувалась переборна сила слова, яке здатне лікувати емоційний розпач, долати кілометри втрат часу і вселяти віру у міць мови, як культурного коду.
Поезія і верлібр – врізались у душу відвертість сповідей, до яких потрібна доля поваги організаційної та глядацькою, адже перед вами співає роз’ятрене серце.
Дійсно потрібною благодійною компонентою став збір на потреби військових через аукціон, лотами у якому були мистецькі роботи сучасних художників, привезений гостями арт та фірмовий мерч “Art A”.


На благодійному аукціоні розіграли листівку з літографією, яку привезла рівненська поетка Олександра Комісарова, картину “Килим” від місцевої художниці Дар’ї Вітко, афішу заходу ART TRIP та фірмовий чай від театру The OPG. – уточнює Євген Остапчук.
Загалом, за час події було зібрано 3400 гривень, ці кошти, за словами організаторів, будуть передані 39 окремому стрілецькому батальйону 56 окремої мотопіхотної Маріупольської бригади на придбання тепловізору.
Мистецтво, яке не має кордонів, все одно має людей, які прописані у ньому і без «завізованих» документів. Митці, які виходять на осуд публіки, мають бути готові почути і її рефлексії. А на що готові ви, щоб допомогти українському війську?

Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







