У Хмельницькій обласній військовій адміністрації відбулося ІІІ засідання Координаційної ради з реалізації Стратегії забезпечення права кожної дитини на зростання в сімейному оточенні. Захід об’єднав заступника Міністра соціальної політики України Ірину Постоловську, голову та першу заступницю голови Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей Ірину Тулякову та Катерину Новохатню, голову Представництва ЮНІСЕФ в Україні Муніра Мамедзаде, обласних структур та громад. Очолив засідання голова Координаційної ради, заступник начальника Хмельницької ОВА Володимир Юр’єв.
Починаючи захід, посадовець наголосив на важливості партнерської взаємодії в реалізації Регіонального плану заходів та відзначив прогрес, якого вдалося досягти:

«П’ять пілотних територіальних громад стали осередками практичного впровадження нових підходів до забезпечення прав дитини. Сформувалося чітке усвідомлення, що сімейне виховання — це не альтернатива, а основа державної політики в інтересах дитини. Очікуємо, що кожна громада на основі Регіонального плану заходів затвердить місцевий план, забезпечить ефективну координацію та системну розбудову якісних соціальних послуг».
Заступник Міністра соціальної політики України Ірина Постоловська зауважила, що держава активно працює над формуванням сприятливого законодавчого поля для забезпечення зростання дітей у сімейному оточенні, але справжні позитивні зміни народжуються у громадах:

Для мене честь – бути сьогодні на регіональному засіданні, почути ваші плани та досвід, які можуть стати прикладом для інших областей. Реформа, яку ми втілюємо, потребує міжсекторального партнерства — жодна сфера не впорається самостійно. Тому важливо залучати соціальних працівників, освітян, медиків, правоохоронців, щоб разом підтримати кожну родину, яка перебуває у складних життєвих обставинах, і забезпечити дитині право на турботу, розвиток і безпеку.
У межах засідання відбулося представлення Регіонального плану заходів на 2025–2026 роки, спрямованого на реалізацію Національної стратегії. Про ключові етапи впровадження розповіла Ліана Залуцька, регіональна консультантка Координаційного центру.

Любов Тимофіїв, начальниця Служби у справах дітей ОВА, проаналізувала стан реформи в області та окреслила основні виклики, зокрема необхідність уніфікації підходів на рівні ТГ, налагодження міжсекторальної взаємодії та розвитку послуг для сімей з дітьми.

Окрему увагу зосередили на досягненнях проєкту ЮНІСЕФ «Кращий догляд для кожної дитини». Представниці львівського регіонального офісу ЮНІСЕФ та консультантка програми в області презентували результати та успішні кейси впровадження. Зокрема, відзначалося зростання кількості патронатних родин: з 2 у 2024 році до 30 станом на травень 2025 року.
Проєктну підтримку з боку міжнародних партнерів презентувала директорка МБО «Партнерство «Кожній дитині» Василина Дибайло. В її виступі йшлося про практичні ініціативи, спрямовані на розвиток соціальних послуг та зміцнення інституційної спроможності органів влади на місцях.

Учасники засідання також обговорили механізми моніторингу виконання Регіонального плану заходів та узгодили подальші кроки, необхідні для того, щоб якомога більше дітей могли зростати в турботливому родинному середовищі, повідомили у Хмельницькій ОВА.






Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







