Щорічна мистецька подія, яка єднає серця шанувальників і професіоналів музейництва саме 18 травня – Міжнародний день музеїв – у Хмельницькому відзначався у багатьох музейних інституціях тематичними постами, відеопромоціями та безплатними екскурсіями. Цікаву і насичену активностями програму запропонував містянам і Хмельницький обласний художній музей.
Святкові просвітницькі події розпочалися з заходів для молодшого покоління поціновувачів мистецтва та культурного розвитку. Так, юні підопічні двох організацій – ГО «ВПО Україна» та Товариство Німців Хмельниччини «Відергебурт» доєдналися до безплатного квесту «Музейний детектив» по залах та аутдорпроєкту ХОХМ. Призами за участь в артвікторині стала нова розробка науковців музею – набір фірмових наклейок, де у мультиплікаційному вигляді представлені роботи з колекції музею.
Нагадаємо, саме свято – Міжнародний день музеїв було започатковане 1977 року на 11 генеральній конференції Міжнародній раді музеїв (ICOM). Того ж року було запропоноване гасло свята – «Музеї – важливий засіб культурного обміну, збагачення культур і розвитку взаєморозуміння, співробітництва й миру між народами». Вже з 1992 року було вирішено надавати у цей день тему, заходи до якої розроблять музеї згідно з рішенням Міжнародної ради музеїв. Цього року тема відзначення музейних інституцій – “Майбутнє музеїв у спільнотах, що швидко змінюються”.
З огляду на цю тему музейники запросили до діалогу активних громадян й організували дискусію «Навіщо потрібен музей громаді?» до якої міг долучитися кожен охочий. Під час обговорення учасники торкнулись таких питань, як: якими проблемами та викликами стикається музей сьогодні,
як популяризувати сучасне українське мистецтво в часи війни, яке майбутнє чекає на українські музеї та що потрібно зробити, аби це майбутнє стало прогресивним.



А далі гості музею могли взяти участь у двох артмайстернях: з акварельного натюрморту та витинанки. Паралельно у двох музейних залах проводились ці артактивності: музейна реставраторка, художниця Тетяна Московцева вчила різні вікові категорії митців-аматорів і профі створювати яскравий і повітряний акварельний натюрморт, саме надихаючись експозицією “Предметно про час і колір (125 років з історії натюрморту ХОХМ).



Водночас під чітким наглядом майстрині Оксани Цимбалюк, чия виставка наразі експонується в артгалереї «квАРТира», учасники майстерки з паперовитинання створювали свої неповторні рукотвори.



Варто зазначити, що всі заходи громада могли відвідати безплатно, але донати віталися. Крім того, в межах фоє музею був організований ярмарок-продаж крафтових прикрас, книг, платівок, поробок, солодощів та приємних дрібничок, кошти від продажу яких підуть на потреби ЗСУ. Забігаючи наперед скажемо, що загалом музейникам вдалось зібрати 3260 гривень, які підтримають наших військових.





Поетично-музичним десертом став мистецький захід у музейному дворику, який до речі зазнав суттєвих змін в своєму екстер’єрі. Під звуки саксофонного квартету студентів Хмельницького фахового музичного коледжу імені В. Заремби розпочався поетичний вечір, на якому свої вірші представили поети та поетки міста: Анастасія Кобильник, Юлія Криворучко, Ірця Кошлата, Андрій Каптар, Юрій Данильчук.




Загалом подія об’єднала громаду, яка прагне до культурного розвитку, пошуків і знахідок власної ідентичності. Відкриття своїх коренів через історію, яку зберігає і примножує кожний свідомий український музей.
Наша особиста рекомендація читачам – ходіть до музеїв, підтримуйте їх своїм донатом, адже вони зберігають нас час у красі, правдивій архівації історій і доль цієї землі!
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







