Син знаного подільського художника Михайла Андрійчука – самобутній митець, викладач Тарас Андрійчук відійшов у засвіти напередодні, 22 травня. Прощання відбудеться завтра, 24 травня, о 15.00 біля входу на кладовище у мікрорайоні Ракове у Хмельницькому.
Сумну звістку про смерть чоловіка у соціальних мережах повідомила вдова митця – Алла Андрійчук:
«Сьогодні світ став для мене чорного кольору. Не знаю як повірити що Тараса не буде ніколи зі мною. Яке горе для мене. Пішов від мене мій чоловік Андрійчук Тарас Михайлович . Він був не просто чоловіком, він був опорою, другом, надійним товаришем. Його щира посмішка та доброта запам’ятаються назавжди. З любов’ю та смутком пам’ятаємо тебе мій любий Тарасе».

Хмельницькі шанувальники українського мистецтва добре знали творчість пана Тараса за життя, його виключний талан доносити філософські сенси через живопис і графіку, унікальну призму авторського світогляду.

Художник Тарас Михайлович Андрійчук народився у 1961 році в українській Феодосії. Через рік його батьки переїхали до Хмельницького, де Тарас закінчив середню та дитячу художню школи.
Рішення стати митцем для пана Тараса було цілком органічним, продиктованим не тільки походженням з мистецької родини, а й не по-дитячому споглядальним інтересом до краси цього світу і нестримним бажанням, якщо не повторити її, то обов’язково переосмислити і представити на загал власний погляд.
Професійну мистецьку освіту митець отримав у Одеському державному художньому училищі ім. М. Грекова. З 1987 року почав працювати у Хмельницькому художньо-виробничому комбінаті оформлювачем, а згодом − у станковому та монументальному живописі.
Окремим захопленням покійного художника було викладацьке ремесло. Так, ментора Тараса Андрійчука добре пам’ятає кафедра дизайну Хмельницького національного університету.

Свої знання і навички художника-графіка Тарас Андрійчук відточив, навчаючись на художньо-графічному факультеті Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К. Д. Ушинського.
Наживо роботи майстра в межах виставки «Спорідненість» проєкту «Кабінет графіки» поціновувачі арту могли побачити у 2022 році в Хмельницькому обласному художньому музеї. За матеріалами мистецтвознавчої спільноти ХОХМ, серед значної кількості робіт, що були 2022 року представлені на виставці, впізнаваністю почерку вирізнялися жіночі портрети, в яких Тарас Андрійчук візуалізував баланс між тонким внутрішнім світом героїні та складним матеріальним образом втілення.




Був в житті митця і режисерський досвід. Так, у партнерстві з Артуром Коноваловим та Сергієм Брижанем Тарас Михайлович брав участь у створенні документального фільму про етноколектив «Ладовиці».
Член Національної спілки художників України з 1999 року, Тарас Андрійчук частину своєї творчості присвятив оспівуванню таких геніїв, як Михайло Бойчук та Богдан Лепкий.
Світла пам’ять філософу, митцю та мрійнику!
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







