Виставку поета, героя російсько-української війни Максима Кривцова відкрили у Хмельницькому

Виставку поета, героя російсько-української війни Максима Кривцова відкрили у Хмельницькому 27 Січня 2025 306
Культура

Нова експозиція в обласному художньому музеї «Візьми лиш за руку мене і стисни як зброю» – це квінтесенція акцентів життєвого шляху, творчих доробків та присвят колег митцю, полеглому захисникові України Максиму Кривцову.

Нагадаємо, що поет, військовий, фотограф, громадський діяч, волонтер Максим Олександрович Кривцов загинув минулого року на Харківщині за два тижні до свого 34-го дня народження. Учасник Революції гідності, АТО, ОСС – Максим з перших днів повномасштабного вторгнення пішов у військо захищати найдорожче. Його зброєю під час боїв у рівних долях були кулемет та поетичне слово.

Його перша збірка поезій «Вірші з бійниці» вийшла друком два роки тому і стала однією з найкращих українських книжок 2023 року за версією українського ПЕН

Виставковий проєкт «Візьми лиш за руку мене і стисни як зброю» став результатом спільної роботи Національного музею літератури України, Фонду імені Максима Кривцова та видавництва «Наш Формат».

Зіркові експонати виставки – світлини зроблені самим Максимом на плівкову камеру протягом останніх двох років служби. Крім того, в експозиції розміщені стелажі з особистими речами Героя – його одяг, молитовник, шеврони, фотоапарат та інші цінні пам’ятки життя надані родиною Максима.

На відкриття виставки з рідного для військового Рівного приїхав батько Максима – Олександр Кривцов, який не тільки розповів про життя та творче становлення Героя, а й прочитав кілька синових поезій:

«Для мене ці заходи і збереження пам’яті про Максима сьогодні на першому місці. Нічого зараз не може бути важливіше цього. Поки його слово звучить – ми дізнаємось про наших захисників, які творили і були вартими життя, яке поклали за ідеали свободи і волі!» – коментує батько.

Доповнюють експозицію також мистецькі присвяти Максимові – його портрети створені знаними митцями України – художником й музикантом Юрієм Журавлем і художником, письменником, режисером Валерієм Пузіком.

Відкриття виставки, за задумом організаторів, було поєднане з поетичними читанням творів Максима Кривцова мистецькою спільнотою міста: фотографкою, журналісткою та арт організаторкою Ольгою Нікітіною, поеткою Ірцею Кошлатою, поетом, перекладачем Лесиком Панасюком, поеткою Настасією Семенюк,  письменницею, поеткою, журналісткою Ольгою Саліпою.

За словами модераторки заходу, Ольги  Осмолян, такий підхід у вернісажі допомагає впритул наблизити глядача до творчого серця автора, почути його твори в багатоголоссі сприйняття:

«Ця виставка стане можливістю для кожного познайомитись з «Далі» ближче, дізнатись, яким він був. Відчути сенси, що він розкривав у своїх віршах та фотороботах. Адже разом з його творчістю, нашими спогадами про нього — залишається з нами й він. Невимовно шкода, що виставка відбувається вже посмертно. Це трагічне, але переконливе нагадування про ціну, яку платимо за нашу свободу та цінність кожного життя, що ми втратили в російсько-українській війні.»

Що ж нам являють світлини Максима – побутові турботи війська, щирі портрети побратимів, незбагненну довершеність природи, крихти соленого воєнного щодення та непідробні емоції світлого смутку за миром і тилом, які скоро дістануться межі сподівань…

Але, “Світло не закінчується ніколи, і починається всередині людського серця.» – запевняє нас  кураторка виставки Дар’я Криж:

«Ці світлини, через які ми дивимося на життя на війні, ведуть нас до світла – через тінь. Багато з робіт – чорно-білі, і колір проникає в цей наратив потужним сплеском, про що він? Так колись фарбували чорно-біле кіно: поступово, переходячи з об’єкта до об’єкта, наповнюючи об’ємом, заповнюючи незвіданою магією».

Відкрити для себе багатогранність сяяння таланту Максима Кривцова – Героя, сина, творця можна у Хмельницькому обласному художньому музеї до 9 березня.

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook

Читати інші новини

Міф про Ярила та інформаційне асорті: як писали про Великдень у хмельницьких газетах  20 років тому 19 Квітня 2025 602 Міф про Ярила та інформаційне асорті: як писали ...
Ми погортали підшивки старих газет, і що ми там знайшли? Можна сказати, що п...
Експериментальна, зігріваюча та захоплююча фотовиставка відкрилася у Хмельницькому 19 Квітня 2025 713 Експериментальна, зігріваюча та захоплююча фотов...
Ці тільки кілька особистих вражень від цієї пречудової експозиції. Кожен з в...
Письменниця з Хмельницького розповіла про переїзд до Туреччини та свою дебютну книгу 18 Квітня 2025 2 099 Письменниця з Хмельницького розповіла про переїз...
Олена Демір – письменниця, яка народилась в Хмельницькому і вже багато років...
Хмельницькі театрали взяли участь у Міжнародному фестивалі українського театру 17 Квітня 2025 428 Хмельницькі театрали взяли участь у Міжнародному...
З виставою, майстер-класом та створенням читки твору Миколи Куліша "Мина Маз...
Свято свободи, весни та маци: як зустріли Песах євреї Поділля 14 Квітня 2025 769 Свято свободи, весни та маци: як зустріли Песах ...
Цього року всі юдеї світу святкують Песах вже 3337 раз 15 нісана – у 2025 ро...
Красиві новобудови Хмельницького: колись і тепер (ФОТО) 12 Квітня 2025 2 474 Красиві новобудови Хмельницького: колись і тепер...
Увагу нашу привернула, як ви вже зрозуміли, публікація під назвою "Нова адре...
«Традицію. Творчість. Натхнення» зі смаком Буковини подарували подолянам 10 Квітня 2025 569 «Традицію. Творчість. Натхнення» зі смаком Буков...
Різнобарв’я творчості талановитого студентства Вижницького фахового коледжу ...
У Хмельницькому презентували літературно-публіцистичну збірку «Штетл» 09 Квітня 2025 441 У Хмельницькому презентували літературно-публіци...
З 2000 року Хмельницький благодійний фонд «Хесед Бешт» в рамках культурно-пр...
Дивитись все Дивитись все