Тернопільський театр покаже у Хмельницькому виставу про кохання з гуцульським колоритом
У неділю, 2 лютого, хмельничани матимуть нагоду побачити на сцені музично-драматичного театру ім. М. Старицького музичну комедію Ярослава Барнича “Гуцулка Ксеня”, яку представлять актори Тернопільського театру ім. Т. Шевченка.
Ярослав Барнич народився 30 вересня 1896 року в селі Балинці поблизу Коломиї нині Снятинського району Івано-Франківської області в сім’ї директора школи. У 1906—1914 роках навчався в Коломийській гімназії. 1914 року добровольцем вступив до легіону Українських січових стрільців. Разом із Михайлом Гайворонським Ярослав Барнич організував струнний квартет Українських січових стрільців. 1916 року став диригентом Українського театру товариства «Бесіда» у Львові. 1921 року працював у мандрівній трупі «Українська театральна дружина». У 1921—1924 роках диригував в Українському театрі товариства «Бесіда» під керівництвом Йосипа Стадника. Ярослав Барнич увійшов в українську музику як основоположник модерної української оперети. Усього написав 4 оперети: «Дівча з Маслосоюзу» (1933), «Шаріка» (1934), «Пригода в Черчі» (1936), «Гуцулка Ксеня» (1938). (Джерело – Вікіпедія).
Про що вистава “Гуцулка Ксеня”
До Ворохти з Америки приїздить бізнесмен Майк Деделюк з племінником Яро, своячкою місіс Гелен та її дочкою Мері. Основна мета Майка – у короткий термін одружити Яро зі свідомою українкою, бо так заповів покійний батько, інакше усі гроші отримає Гелен і її дочка. Кожен дбає про свої інтереси: Майк і його колишній однокласник Іван Синиця – шукають наречену, Гелен навпаки “ставить палиці їм у колеса”, Мері розважається з “гуцульським ковбоєм” Семеном та його опришками, Яро під впливом рідної мальовничої природи таки знаходить своє кохання… Але чи покине гуцулка Ксеня свій рідний край?… – йдеться в описі MoeMisto. Тернопіль.
- Режисер вистави – Федір Стригун
- Сценографія – Казимир Сікорський
- диригент та хормейстер – Мирослав Кріль, Василь Драгомирецький
- Балетмейстер – Олег Голдрич
Офіційні квитки можна придбати на сайті Karabas.com. Вартість квитків – 290-690 грн.
Початок вистави – 18.00
Автор: Тетяна НовакВсі новини на одному каналі в Google News Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook