Про «відьмині кільця», що утворюються грибами, розповідають на уроках біології навіть у школах. Але трапляється, що такі структури утворюють рослини. Принцип той самий. Рослина росте радіально, як і грибниця, і, у результаті маємо велике трав’яне кільце.
Найбільші кільця я бачив біля села Івахнівці (Хмельницька область) на схилах Товтр. Там вони бувають від 4-5 метрів до сорока. На фото з Товтр (де каменюка) – невеличке кільце, метрів 5 у діаметрі.


Як виявилося, такі кільця можна побачити у самісінькому центрі нашого Городка на стадіончику гімназії №1. Судячи з діаметра, деяким кільцям років 7-8… Щоправда, скільки проходив повз – не помічав, особливо влітку, на тлі зеленої трави. А навесні «кільцева» травичка вже зелена і повилазила, а «звичайна» ще не проклюнулася.

Відьмине кільце — в багатьох культурах народна назва групи плодових тіл грибів, що росте по колу в міру розповсюдження грибниці. Переважно поширені в лісах, але зустрічаються й на трав’янистих рівнинах.

ПОЯСНЕННЯ ВІД НАУКОВЦІВ
Це результат діяльності опенька лугового (Marasmius oreades). Трави, які ростуть по зовнішньому периметру кільця, отримують підвищену кількість азоту, який виділяється при розкладанні грибом органіки. Трави в середині кільця ростуть на вже збідненому ґрунті, оскільки гриб спожив доступні речовини, а трави витратили азот. В цілому ці гриби позитивно впливають на багаторічні злакові трави, такі як костриця, тонконіг, вівсяниця тощо.
Читайте також: У лісах Хмельниччини взимку ростуть гриби
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







