На базі колишньої лікарні села Лісоводи, яке розташоване в межах Городоцької міської громади у Хмельницькому районі, планують відкрити два спеціалізованих відділення – реабілітаційне та хоспісне.
Про підвищення попиту на послугу з палітативної медицини Городок.City повідомив директор Городоцької лікарні Олександр Кушнір. За словами керівника медичного закладу, через високу потребу у догляді, персонал лікарні змушений порушувати нормативні строки перебування пацієнтів. В інакшому випадку важкохворі будуть залишені без життєво необхідного для них догляду.
«Ми не можемо залишити людину на вулиці. Навіть якщо понаднормове перебування не оплачується, ми шукаємо інші способи компенсації. Бо йдеться про людську гідність» – коментує Олександр Кушнір.
Паліативне відділення у міській лікарні працює від січня 2024 року. У цьому відділенні лежать одинокі громадяни з невиліковними та тяжкими хворобами. Родичів та близьких ці люди не мають, тож, відповідно немає кому забезпечити догляд за ними. Ці історії вражають щемом, адже дехто з пацієнтів місяцями не їв свіжої їжі або ж не мав елементарного доступу до процедур гігієни.
Тому менеджмент лікарні розпочав пошук рішення, щоб забезпечити потребу громади у подібних послугах через нові відділення. Так, будівля колишньої Лісоводської лікарні наразі знаходиться у прийнятному стані, а саме має систему киснепостачання, кондиціонування та опалення.
Як повідомляє джерело, за кілька днів до повномасштабного вторгнення проєкт переобладнання установи було завершено. Останнє погодження стосовно переобладнання лікарні у хоспіс відбулося 16 лютого 2022 року — за тиждень до початку великої війни.
У цьому році з місцевого бюджету вже виділено 3 мільйони гривень на співфінансування проєкту. Наразі триває робота з пошуку донорського фінансування. Проєкт має вартість 200 мільйонів гривень. До накопичення суми можуть долучитися державні структури, місцева влада, бізнес:
«Якщо об’єднати зусилля держави, місцевої влади та бізнесу — ми зможемо реалізувати цей проєкт. Йдеться не лише про паліативну допомогу. Ми хочемо створити також реабілітаційне відділення для військових і цивільних, які пережили війну з фізичними й психологічними травмами. Це буде надзвичайно потрібна послуга найближчими роками», – підкреслює директор закладу.
Тож керівництво лікарні налаштоване на співпрацю у царині донорського долучення до втілення цього проєкту не тільки з інституційною метою, а й для поширення людяності та милосердя щодо тих, хто сьогодні цього потребує.
Читайте також: На Кам’янеччині триває робота над створенням хоспісу у панському маєтку
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







