Бюджет участі: за що голосують хмельничани

Бюджет участі: за що голосують хмельничани 26 Листопада 2020 826
Суспільство

Цьогоріч для конкурсу відібрали 67 ідей мешканців Хмельницького. 20  з них – які наберуть найбільшу підтримку – отримають бюджетне фінансування та будуть реалізовані наступного року. Фінансування громадського бюджету збільшили втричі.

Ще два роки тому у міській раді помітили: найбільше проєктів подають за освітянським напрямком. Така ж тенденція зберіглася і нині: 23 ідеї стосуються саме цієї галузі. Найменше проєктів – у сфері охорони здоров’я (7) та культура і туризм (8).

Проєкти розподілені  за 6 напрямками: житлово-комунальне господарство, освіта, охорона здоров’я, соціальний захист, сфера молоді і спорту,  культура і туризм. На кожну сферу передбачене однакове фінансування – 500 тисяч гривень. Максимальний кошторис кожної ідеї – 150 тисяч гривень.

Наприклад, у Хмельницькі спеціальній школі  №32 мріють про створення рекреаційного середовища у коридорах для своїх учнів. Така зона вирішить проблему малорухомості учнів, які перебувають у школі протягом 10 годин – і під час уроків, і в групі  продовженого дня. Рекреаційний простір дозволить займатися різними активностями навіть у холодну пору року. Зону планують облаштувати модульними меблями, які б діти самі могли переставляти.  Вартість проєкту – майже 150 тисяч гривень.

Сучасний освітній простір має бути гнучким, наповненим, створювати можливості для різних видів діяльності, – зазначила в описі проєкту його авторка, директорка закладу Наталія Красіцька.

Один з проєктів напрямку “Спорт та молодіжна політика” – створення у Хмельницькому Пластового центру. Очікується, що він діятиме як сімейний, дитячий та молодіжний простір громадянської освіти. В рамках проєкту планують влаштовувати заходи, а також табори для дітей різного віку та для сімей з малечею – від народження і до шести років. Обійдеться така ідея у понад 106 тисяч гривень.

Система занять та заходів Пластового центру формуватиме здорове пластове середовище, яке сприяє всебічному розвитку особистості та культурі дозвілля, – вважає авторка ідеї хмельничанка Дарина Войтович.

Одна з ідей напрямку “Охорона здоров’я” – створення комунікаційної системи для пацієнтів на базі поліклінік №1 та  №4.

Для втілення проєкту авторка Вікторія Куниця пропонує облаштувати сенсорний інформаційний кіоск. Він, на її думку, забезпечить комфортне надання інформації про заклад та його підрозділи, графіки роботи медперсоналу в електронному вигляді. Зокрема, і  користувачам з порушеннями зору. Вартуватиме ідея понад 136 тисяч гривень.

У систему можна запрограмувати різноманітні функціонали, потреби на які виникатимуть у процесі впровадження медреформи. Такий сенсорний кіоск забезпечить можливість зворотного зв’язку між пацієнтом та персоналом. А це підвищить якість надання медичної допомоги, – зазначила Вікторія Куниця.

У Хмельницькому палаці творчості дітей та юнацтва пропонують створити студію аудіовізуальних мистецтв. Там юні хмельничани зможуть опановувати мистецтво фотографії, створювати кіно та анімації. Вартість ідеї – 150 тисяч гривень. За ці кошти планують придбати сучасне цифрове  обладнання для зйомки та постобробки відзнятого матеріалу: цифрові відео- та фотокамери, комп’ютери.

Це дозволить на високопрофесійному рівні організувати навчання дітей міста. А також сприятиме формуванню у них стійкого інтересу до науково-технічної творчості, – так пояснює ідею її автор Сергій Усталенко.

Нагадаємо, Бюджет участі націлений на поліпшення проблем міста, до яких поки не доходили руки у міської влади.  Програма діє у Хмельницькому від 2017 року. Серед найвдаліших вже втілених проектів – обладнання дитячого куточку у центрі надання адміністративних послуг, а також створення бібліо-хабу у центральній міській бібліотеці – локації для проведення тренінгів й зустрічей.

Нагадаємо, завдяки громадському бюджету у Хмельницькому може з’явитися мурал у пам’ять про загиблих військових. Звісно, якщо йому вдасться набрати необхідну кількість голосів для того, аби бути реалізованим.

У 2017 році  програма «Бюджет участі» стартувала із суми в 1 мільйон гривень. Нині на всі ідеї зарезервували втричі більше. У міській раді пояснюють це зростанням популярності проекту та здорожчанням матеріалів й послуг для реалізації  кожної ідеї.

Голосування  триватиме  до 30 листопада. Одна людина може віддати голос максимум за  5 проєктів. Переможців  визначать до 8 грудня. Ідеї ж втілюватимуть протягом 2021 року.

Ознайомитися з проєктами та проголосувати  можна за посиланням.

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter

Читати інші новини

Сапер із Хмельниччини «Слов’ян»: «Міни для орків ставили в десяти метрах від них» 04 Березня 2025 319 Сапер із Хмельниччини «Слов’ян»: «Міни для орків...
Молодший сержант ССО із Городка, що на Поділлі, має насичене бойове минуле —...
275 мешканців Хмельниччини отримають нову професію завдяки ваучерам на навчання 18 Лютого 2025 274 275 мешканців Хмельниччини отримають нову профес...
За сприяння Хмельницької обласної служби зайнятості 275 мешканців Хмельниччи...
У Хмельницькому створюють безпечний простір для постраждалих від насильства  15 Лютого 2025 321 У Хмельницькому створюють безпечний простір для ...
У Хмельницькому триває важлива ініціатива – створення «зеленої кімнати» для ...
Від “романтичного” шахрайства на Хмельниччині частіше страждають жінки 14 Лютого 2025 318 Від “романтичного” шахрайства на Хме...
Про найпоширеніші шахрайські схеми, пов'язані зі знайомствами на сайтах, роз...
Олімпійські мрії кавалера ордена «За мужність»: історія сержанта ССО із Хмельницького Олександра Макоші 13 Лютого 2025 345 Олімпійські мрії кавалера ордена «За мужність»: ...
На цивілці його життя набуло нових сенсів – разом з родиною мешкає в Хмельни...
Ветерани та члени їхніх сімей на Хмельниччині отримали гранти на 36 мільйонів гривень 10 Лютого 2025 280 Ветерани та члени їхніх сімей на Хмельниччині от...
Від старту урядової програми «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» на ...
Тримають пасіки та допомагають одна одній: у селі на Хмельниччині мешкають 97-річні сестри-близнючки 08 Лютого 2025 1 289 Тримають пасіки та допомагають одна одній: у сел...
97-річні бабусі-близнючки Євгенія Реп’юк та Антоніна Білокур мешкають у селі...
Для військових, які повернулися на службу після СЗЧ, у Хмельницькому провели заняття з тактичної медицини 07 Лютого 2025 368 Для військових, які повернулися на службу після ...
Інструктори хмельницького підрозділу Нацгвардії провели заняття з тактичної ...
Дивитись все Дивитись все