Не все, що радять, треба читати, або Як обрати «свою» книгу

Не все, що радять, треба читати, або Як обрати «свою» книгу 13 Липня 2025 37

Продовжуємо публікацію порад щодо того, як навчитися читати правильно, від хмельничанки, авторки трьох книг, одна з яких уже незабаром вийде з друку, Катерини Загородньої. Маючи чималий досвід читання та написання книжок, Катерина ділиться рекомендаціями щодо того, як привчити себе читати, які, сподіваємося, стануть вам у пригоді. Звісно, якщо ви цього хочете.

Початок розповіді про те, Чому засинати за читанням і викидати книги у смітник – це нормально, можна прочитати за посиланням.

Не все, що радять, ви маєте прочитати

«Атлант розправив плечі» і «Маленького принца» принципово не читаю, бо свого часу їх радили всі. Першу – декілька разів у різних життєвих ситуаціях якісь підозрілі люди, а друга була аж надто на слуху. Люди, які багато читають, не нападають на інших із книжковими порадами, бо знають: вибір книги — це дуже особиста справа.

Впевнена, щойно ви зайдете до книгарні, вас почнуть манити яскраві, дорогі обкладинки книг іноземних авторів в українському перекладі. Не дайте напису на кшталт «The New York Times Bestseller» збити вас з пантелику. Йдіть і шукайте свого автора.

Якщо ви вже пропустили потяг у середній школі й не прочитали ні Кобилянської, ні Коцюбинського — то їм ви вже нічим не допоможете, а вони вам. Почніть читати сучасних українських авторів і підтримайте вітчизняну видавничу справу.

Не варто зачаровуватись мотиваційною літературою і заголовками, які нібито збігаються з вашими переживаннями. Ви, може, й прочитаєте книгу, але у вашому житті нічого не зміниться, бо нічого не хочете робити. Книга не винна, тому не варто махати руками на весь світ літератури. Книга — не пігулка від проблем, лише людина сама може за себе вирішити, що їй робити.

Бібліотека допоможе зекономити і розігнатись

Нові книги з книгарні можуть бути для когось дорогим задоволенням, або ж люди не готові витрачати кошти на нове хобі, в якому ще не впевнені. У таких випадках варто знайти у вашому населеному пункті державну бібліотеку і підібрати книгу до смаку там. У цьому вам допоможуть бібліотекарі.

А з огляду на обмежені видатки на закупівлю, ви можете стати частиною благородної справи — дарувати книги, які придбали в книгарні, своїй місцевій бібліотеці. Таким чином, навіть якщо книга вам не сподобалась, вам не буде шкода витрачених на неї коштів, бо вона може припасти до душі іншим відвідувачам бібліотеки.

Більше читання – більше мобільності

Після  того, як ви розвинете звичку читання, ви почнете розширювати свою географію.  Саме читання буде спонукати піти сісти в якесь гарне місце: чи то кафе, чи лавка в парку, чи садок біля власної хати. А також воно може прикрасити перебування в негарних місця – черга до стоматолога, громадський транспорт, державна установа. Погодьтесь, краще ж поринути думками в Англію XVI століття і ходити по болоту з головними героями, ніж фокусуватись на тужних зітханнях людей у поліклініці чи власній тривожності у черзі в податкову.

Особисто я вже стала від книг залежна, і куди би не йшла, беру з собою електронну книгу. Про всяк випадок. Звідки я знаю, що мене чекає? Повітряна тривога та укриття, затор на дорозі, нецікава компанія, нудна лекція? Книга – гарантія чудового товариства.

Книжкове ком’юніті – нові друзі

Особливим задоволенням я можу назвати ведення обліку прочитаних книг та підбиття підсумків у кінці року. Коли дивишся на цей список, то відчуваєш, що час був витрачений не даремно. Навіть погана книга, відгук на яку викликав активну дискусію в мережі, принесла своєрідне задоволення.

У мережі є кілька активних груп, де українці діляться відгуками на прочитані книги. Це ком’юніті, яке затягує. Там можна знайти однодумців і посперечатися. Будучи частиною цього гурту, у вас автоматично відпаде бажання чіплятися до оточуючих із закликами читати, бо у вас вже будуть люди, які прокоментують ваш відгук і поділяться своїм.

З власного досвіду скажу: коли читаєш книгу і плануєш написати про неї відгук, ставлення до читання змінюється — звертаєш більше уваги на деталі.

Як обрати книгу: покрокова інструкція

Але перед тим, як читати відгуки в книжкових групах, прислухайтесь до себе. І поставте собі наступні питання:

  • В якому настрої я зараз перебуваю?
  • А в якому я хочу бути?
  • Чи хочу я зануритись в українські текстури чи закордонні?
  • Яку тему я хочу дослідити?
  • Чи хочу я познайомитись з чимось новим, чи почитати щось дотичне до своєї сфери діяльності?
  • Скільки в мене є вільного часу?

Не налякайте себе «товстунцем». Для початку обирайте реалістичний розмір книги. Не хапайтесь за “цеглини” по 500 сторінок, орієнтуйтесь на середній розмір твору – у 200-250 сторінок.  Перші книги мають подарувати вам почуття завершеного процесу, тому вони мають бути вам під силу і ви маєте бути у змозі їх дочитати. Листаючи книгу-кандидата, обирайте ту, в якій є багато діалогів, бо вони роблять читання більш динамічним та яскравим. Після занурення у світ книг питань до себе у вас побільшає. Також розблокуються певні спогади. А нове хобі стане сеансом самоаналізу та самопізнання.

Про авторку:

Катерина Загородня – журналістка, освітянка, письменниця та книголюбка з багаторічним досвідом. Працює у жанрах non-fiction та fiction, тематики своїх книг фокусує навколо питань міжнародних відносин, країнознавства, фемінізму та антропології людини. У своїх перших книгах «Я працюю між Європою і Азією» та «У чужому морі» досліджувала будні робітників і життя емігранток у Туреччині. У третій книзі “Перезапуск”, яка є завершальною з цього географічного діапазону, устами й діями героїв авторка рефлексує над темами християнства та ісламу, а події відбуваються в Україні, зокрема в Хмельницькому.

Схожі блоги

Чому засинати за читанням і викидати книги у смітник – це нормально Дозвілля 56 Чому засинати за читанням і викидати книги у смі...
У більшості випадків читання спочатку йде туго, особливо, коли читає початкі...

13 Липня 2025

Лікувальні наколінники при артриті, травмах і післяопераційній реабілітації Здоров’я 56 Лікувальні наколінники при артриті, травмах і пі...
Наколінник – це еластичний виріб з додатковими ребрами, пателярними кільцями...

09 Липня 2025

Комфорт за кермом: як вибрати водійське сидіння для Volkswagen T4 Технології 59 Комфорт за кермом: як вибрати водійське сидіння ...
Комфорт під час керування має вирішальне значення для безпеки. Це особливо а...

09 Липня 2025

Чому накриття для басейну замовити краще у професіоналів Дозвілля 69 Чому накриття для басейну замовити краще у профе...
Накриття для басейну - це не просто аксесуар, а важливий елемент, який безпо...

07 Липня 2025

Під час репатріації експерти виявили два тіла, на яких збереглися військові жетони збройних сил РФ Кримінал 151 Під час репатріації експерти виявили два тіла, н...
Глава МВС Ігор Клименко розповів, що українська сторона провела необхідні пе...

02 Липня 2025

Найкращі аксесуари для iPhone 16: що варто обрати Технології 170 Найкращі аксесуари для iPhone 16: що варто обрат...
Новий iPhone 16 — це не просто смартфон, а справжній помічник у повсякденном...

01 Липня 2025

Поліцейські екстрадували організатора злочинної групи паліїв, який переховувався за кордоном Кримінал 82 Поліцейські екстрадували організатора злочинної ...
Одинадцятьох виконавців слідчі Головного слідчого управління поліції та опер...

01 Липня 2025

Міністр внутрішніх справ показав журналістам, як Росія знущається з пам’яті полеглих українців Кримінал 118 Міністр внутрішніх справ показав журналістам, як...
Ігор Клименко підкреслив, що повернення тіл наших Героїв та їх ідентифікація...

24 Червня 2025